lapsepuhkus ja töökoha kaotamine

  • merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28705 lisas merike
olen hetkel lapsega kodune, laps 1,6a. ennem lapse sündi töötasin, pärnu firma, tallinna allüksuses.
kohtasin juhuslikult tänaval vana töökaaslast, kes rääkis, et meie allüksus tallinnas, pandi juba 8 kuud tagasi kinni.
helistasin siis oma ülemusele ja küsisin, mis siis minust saab? ja mulle vastati, etkui mu lapse puhkus lõppeb, võin asuda tööle nende pärnu asutusse.
aga mina ei taha, minna pärnu. mul on ju siin kodu, lapse lasteaia koht jne.
kuidas peaksin edasi toimima? kurjaks teeb, et mulle isegi ei teatatud muudatustest, ja ma tahaks sügisest tööle tagasi minna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lingid
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28707 lisas lingid
Vastas lingid teemas lapsepuhkus ja töökoha kaotamine
JURIST SELGITAB: Väikelapse vanema töökohta ei saa kaotada www.epl.ee/?artikkel=290326
JURIST SELGITAB: Lapsehoolduspuhkuselt tagasi tööle www.epl.ee/?artikkel=304085

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28736 lisas to merike
Vastas to merike teemas lapsepuhkus ja töökoha kaotamine
Tööandja peab sulle lapsehoolduspuhkuselt naastes tagasi andma sinu töö - samad tööülesanded samas asukohas. Pealegi on töö asukoht töölepingu kohustuslik tingimus, mida saab muuta ainult poolte kokkuleppel.
Kui sul töö asukohaks töölepingus pole märgitud Pärnu, ei ole sul ka mingit kohustust sinna tööle minna, vaid võid täie õigusega nõuda endale tagasi oma töökohta Tallinnas. Asjaolu, et sulle Tallinna üksuse sulgemisest pole ametlikult teatatud, ei peaks sind küll kurjaks tegema, pigem vastupidi, hoopis rõõmustama - sinu jaoks pole sinu töö osas midagi muutunud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.