pisike segadus palgaga!

  • Eva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28715 lisas Eva
Olen selles firmas töötanud juba pea aasta. Palk on lepingus märgitud, ja korraliselt ka vastavalt sellele enamvähem makstud. Juunis läksin puhkusele ja puhkuseraha kätte saades olin üllatunud! Olin mõnedel kuudel kasutanud avanssi võtmise võimalust, kokku võtsin kuue kuu jooksul ca 7500.- , ja seda käsitles tööandja kui nn "musta palka", ja ei ole selle pealt makse maksnud, ega ka ei arvestanud seda minu puhkuseraha arvutamisel??
Mis on minu õigused? Kas seda saab tagantjärgi seaduslikuks teha??
Aitäh vastamast!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28717 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas pisike segadus palgaga!
On kaks erinevat asja-avanss ja laen.Avanss on palga ettemaks ja kuulub töölepinguga kokkulepitud palga sisse.Ehk siis palga maksmisel arvestatakse kui ettemakstud töötasu. Kui nii, siis ei ole tööandja maksnud töölepingus kokkulepitud palka ja Sul on õigus nõuda tööandjalt töölepingus kokkulepitud palga maksmist ja loomulikult ka riigimaksude tasumist.7500 krooni mitte arvestamine vähendab ümmarguselt puhkusetasu arvestust 42 krooni päeva kohta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29133 lisas Eva
Vastas Eva teemas pisike segadus palgaga!
Palga olen ma ikka täies ulatuses nii kuis kokkulepe on ka kätte saanud, aga selle nn "musta palga" pealt on maksmata sotsiaalmaksud. Kuidas toimub nende maksuda tasumine tööandja poolt, ja kas see saab arvestuslikuks ka minu järgmise aasta juunis algavale emapalgale?
Ühesõnaga ,kuidas firma maksab need maksud tagantjärgi? Ja kuidas kajastab selle maksuamet ja kudas arvestab sellega haigekassa?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29134 lisas mann
Vastas mann teemas pisike segadus palgaga!
Aga ma küsin, kuidas tööandja sulle seda nn "musta palka" on maksnud, kas sularahas? Kui nii siis mismoodi sa suudaksid tõestada, et sa oled sedaa 7500 eeku oma tööandjalt üldse saanud? Kui su tööandja tõesti maksab sulle mitteametlikult palka lisaks TL-s kokkulepitule ja sellest mingit paberit järgi ei jää siis on selle maksustamine kah nn korstnasse kirjutatud. Teine lugu on kui sa suudaksid seda tõestada ja siis peaksid sa töövaidluskomisjoni poole pöörduma, nemad selgitavad välja palju sa oled siis tegelikult palka saanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29136 lisas Eva
Vastas Eva teemas pisike segadus palgaga!
Jep, see informatsioon on ülemusel olemas. Ja ta on väga lahkelt nõus kindlasti ka selle eest makse maksma. Aga mina tahaks ennem kui tema poole pöördun teada kuidas tema siis seda seaduslikuks tegema peab, ehk st. kas seda on võimalik ka lihtsalt tagant järgi maksuametile maksta , või tekivad sellest mingid probleemid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mann
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29137 lisas mann
Vastas mann teemas pisike segadus palgaga!
Ei kui tööandja on deklareerinud valesti siis teeb deklaratsiooni parandused ja maksab maksud kah. Kindlasti tekivad sealt mingid viivised tööandjale, kuna ta peab parandama vana deklaratsiooni ja siis tekivad viivised, kuid see on juba tööandja mure (ta peab maksma neilt kah erisoodustusmaksud). Muud probleemi sinule küll ei tule. Ainult vaata, et tal oleks siis parandused ära tehtud, sest see mõjutab sinu vanemahüvitise suurust tulevikus (sain aru, et varsti on pisiperet oodata). Igaljuhul edu!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaidi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29149 lisas Kaidi
Vastas Kaidi teemas pisike segadus palgaga!
Kirjutad, et oled töölepingujärgse palga kätte saanud: mida sa siis veel nõuad? Maksti sulle "mustalt" juurde - mille alusel, mille eest? Äkki oled hoopis tööandja silmis laenu võtnud 7500.- krooni ja pead selle tagasi maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29152 lisas Eva
Vastas Eva teemas pisike segadus palgaga!
Ei, oled valesti aru saanud. Olen vastavalt lepingule saanud palga, aga see on ülekanne`+"mustalt", see mis ma arvasin avansina saavat!
Kõik on juba korras, nii et aitäh vastamast ja aitamast!!
:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.