Töötaja puudub töölt süstemaatiliselt, kuidas vallandada

  • Helen
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28727 lisas Helen
Töötaja on viimase 6 kuu jooksul pidevalt tööpäevi lühemaks teinud, võtnud vabu päevi jne. Siiamaani piirdusime suusõnalise noomimisega. Nüüd aga sooviks inimese vallandada, kuna ta ei saa ka oma tööülesaannetega hakkama. Mis paragrahvidele viidata käskkirjas ? Kas pean kõik 6 kuu puudumised ka ära loetlema. Kui ta käskirjale all aei kirjuta kas siis piisab kui tunnistaja kirjutab ja ma saadan talle t. kirjaga tööraamatu ja kannan lõpparve.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28729 lisas Maie
Asi peaks olema nii,et otsene ülemus teeb ettekande töötaja töölt puudumise kohta,selle alusel teha käskkiri - noomitus. Järgmise korra puhul jälle ettekanne ja siis juba tuleb käskkiri - lõpetada tööleping TLS § 86 p6 alusel ja lõpetamise kuupäev (see peaks olema siis luusi päev).Ei tea kas sai enam-vähem,kui ei , täpsustame.
TLS § 86 p 6 saab kasutada siis kui on vähemalt üks kehtiv karistus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28730 lisas Maie
Mina veel! 6 kuu puudumisi ei ole mõtet kirja panna,sest karistada saab 1 kuu jooksul puudumise teada saamisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • h
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28733 lisas h
Tööraamatut t. kirjaga saata ei tohi,võib ainult teatada,et tulgu j avõtku välja.Kui talle on need vabad päevad küsitud-lubatud,siis pole ju midagi teha, need pole luusid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28743 lisas m
Vabade päevade küsimine-lubamine pole siiski alus töölt puudumiseks. Kui töötaja mainib, et ma homme ei tule, siis see pole alus puudumiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • h
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28752 lisas h
Kui mina kirjutan avalduse,et soovin vaba päeva ja see mulle ka lubatakse,siis on see ju alus puudumiseks - puudumine administratsiooni loal.Kui mapuudun ilma otsese ülemuse loata - luus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28779 lisas Sirje
Kas erinevat asja :tööluus ja admin. poolt lubatud puudumine.
Ja admin. poolt lubatud puudumine peaks olema paberil kirjas s.o. kuupäevad,kellajad ja miks mitte ka see, millal puudumise tõttu tegemata töö ära tehakse. T
öölepingu lõpetamine toimub §86.6-töötajapoolsel töökohustuste rikkumisel, tööluusi puhul peaks olema eelnevalt vähemalt üks kehtiv karistus (kirjalik kindlasti), noomitus pole ainus.

Töölepingu lõpetamise kohta täpsustan üle - kui töötaja teeb tööluusi pikemalt, siis on töölepingu lõppemise päev distsiplinaarvastutuse seaduse §12. kohaselt: Päev, millest alates on distsiplinaarkaristus määratud : lg (3) Omavoliliselt töölt puuduvale töötajale määratud töölepingu lõpetamine loetakse määratuks päevast, mis järgnes päevale, mil töötaja omavoliliselt töölt lahkus. Seega, kui ta jäi pikemalt tööluusi näiteks 10. dets (sel päeval enam ei tulnud) ja Te vabastate ta töölt 31. dets, olles kindel, et ON tööluus ja töötajal EI OLE haiguslehte vmt, siis vabastamise küll vormistate 31.12., aga tööleping on lõpetatud alates 11.dets.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.