töökoha vahetus ja lapse ootele jäämine

  • nimetu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28775 lisas nimetu
Oletame, et mul on plaanis vahetada töökohta, kuid viimasel kuul, veel vanas töökohas olles, õnnestub mul jääda rasedaks. Kuidas peaks uut tööandjat sel juhul teavitama, et neile tuleb katseajaga tööle inimene, kes on juba rase. Kas antud juhul saab uus töötaja mu katseajal ka töölt lahti lasta (kui äkki miski minu juures ei peaks sobima). Kas töökoha vahetus mõjutab ka kuidagi näit. emapalga suurust? (kuigi kui aasta järjest olen sots.maksu maksnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • keskastme juht
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28812 lisas keskastme juht
Vastas keskastme juht teemas töökoha vahetus ja lapse ootele jäämine
kirjeldan analoogset olukorda, aga natuke teisest vatevinklist : naisterahvas soovis tööle tulla, iseloomustus eelmisest töökohast ei olnud hiilgav, aga ka mitte midagi kohutavat.möödus 1.5 kuud ja jäi haiguslehele.
kuna töökohtade arv on siiski paika pandud, annab iga puudumine kohe tunda. möödus kolm nädalat. töötajat nähti lihtsalt ringi jalutamas. hakkasin koguma infot - mis haigus see on, mis võimaldab ringi jalutada. ilmselt jõudis see info ka töötajani ja lõpuks suvatses
helistada ja informeerida - raskelt kulgev rasedus. tulemus - olin sunnitud lükkama edasi
teiste töötajate puhkused ( graafikujärgsed ), et mingilgi määral tööga toime tulla. vevalt, et need inimesed eriti rõõmustasid. pluss lisakoormus puuduva töötaja tõttu. meie telefonivestluse lõpplaused olid - miks nii talitada, kannatavad ka töökaaslased? vastus:
mis teha, elu on selline.
nüüd on tarvis otsida uus töötaja, lepingutsaab vormistada aga ainult tähtajaliselt( kas keegi soovib üsngi kahtlast või ka ebakindlat lepingut sõlmida ?). hakata uuesti teda välja koolitama jne. Võibolla jääbki ainus võimalus - võtta tööle naisterahvad, kellel need "ohud" möödas ja lapsed suured või mis? See,et nüüd mindi välja
suurema haigusraha ja edaspidi ka suurema emapalgapeale ei ole küll õigustus teiste inimestga selliseks käitumiseks. otsesd kannatajad on momendil siiski töökaaslased.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28820 lisas imelik
nimetule
1.Teata kohe esimesel võimalusel tööandjale, et oled lapse ootel.
2.Tööandjal on õigus lõpetada tööleping rasedaga katseajal, katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu aga seda ainult tööinspektsiooni loal.
3.Emapalka makstakse eelneva kalendriaasta sots.maksuga maksustatud tulude järgi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.