töölepingu lõpp ja haigusleht

  • küsimus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28797 lisas küsimus
Töötaja kirjutas omal soovil lahkumisavalduse haiguselehel oleku ajal, mille tööandja ka rahuldas. Töötaja tõi tööandjale haiguslehed, millised ka tööandja esitas haigekassale. Haiguslehe järgi pidi töötaja tööle asuma 20.08.06, kuid tööleping oli juba lõpetatud. Nüüd saatis töötaja veel ühe haiguslehe postiga, milline algas 20.08.06. ja lõppes 28.08.06 Mida pean nüüd sellega peale hakkama, kas postiga tagasi saatma? Selgituseks: lahkumisavalduse kirjutas 10.08.06 ja leping lõpetati samal kuupäeval, kusjuures ütlesin töötajale, et kui haigusleht lõpeb, siis edastaks selle tööandjale-see haigusleht lõppes 19.08.06.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28798 lisas merle
Vastas merle teemas töölepingu lõpp ja haigusleht
1. võimalus
saada tähitud posti ja kaaskirjaga töötajale tagasi, et kuna teie töösuhe lõppes 10.08.06, seega puudub (endisel) tööandjal kohustus 20.-28.06 perioodiga haiguslehte täita.

2. võimalus
täida ära ja saada haigekassase. tööandaja kirjutab sinna, millal töösuhe lõppes. haigekassa teatab kirjalikult töötajale, et tal pole õigust haigusrahale 20.-28.06 haiguslehe eest.

parandage mind palun, kui ma eksisin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • parandan kuupäeva vea :)
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28799 lisas parandan kuupäeva vea :)
Vastas parandan kuupäeva vea :) teemas töölepingu lõpp ja haigusleht
haigekassa teatab kirjalikult töötajale, et tal pole õigust haigusrahale 20.-28.08.06 haiguslehe eest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28800 lisas .
saada haigekassasse, jäta tööandja osa täitmata. Haigekassale oled ju teatanud, millal lepingu lõpetasite.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28801 lisas Maie
Ma ei ole asjaga kursis,aga kui on järgnev haigusleht kas see ei ole mingi näitaja?
Tähtajalise töölepingu puhul makstakse küll kuni tervenemiseni , aga mis juhtub siis kui tööleping on lõpetatud töötaja algatusel,kas sel juhul ei maksta? Keegi ehk teab juhatada kust selle kohta informatsiooni saab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • brix
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28807 lisas brix
Minuteada ei saa töölepingut lõpetada isiku haiguslehe ajal, töölepingu oleks pidanud lõpetama päeval mil haigusleht lõpeb kuigi soovi avaldas isik haiguslehe ajal. Mis nüüd edasi teha - võibolla töökaitsest nõu küsida sest kui isik töökaitsesse pöördub loetakse töölepingu lõpetamine kehtetuks ja kui haigekassasse on teatatud töösuhte lõpetamisest peaks nagu firma selle hüvitama. Võibolla pakub töökaitse mõne parema lahenduse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28808 lisas Maie
Töölepingu lõpetamise keeld haiguslehe ajal kehtib TLS § 86 kohta s.t. Tööandja algatusel,teiste töölepingu lõpetamise §-de kohta see ei käi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mul selline juhus.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28809 lisas mul selline juhus.
Vastas mul selline juhus. teemas töölepingu lõpp ja haigusleht
omast kogemusest tean, et lõpetasin haiguslehe 20.04 järgmisest päevast jäin haiguslehele. hagusraha ei saanud, sain hagekassalt sellekohase kirja, et mul pole haigusrahale õigust, kuna tööleping oli juba lõppenud. esmane haigusleht oli.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28810 lisas Maie
Mis kuupäeval tööleping lõpetati? Ma ei saa praegu asjale pihta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28811 lisas .
Vahet pole, kui töötaja soovis lõpetada, ja tööandja sellega nõustus, siis pole haigusleht siin küll mingiks takistuseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.