tööettevõtu või käsundusleping

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28903 lisas töötaja
Töötan põhikohaga ühes kohas ja küsisin raamatupidajalt korraks tööraamatut, et vabal ajal vormistada end poole kohaga teise kohta tööle, kuid raamatupidaja ütles, et ei saa anda raamatut, sest olen juba põhikohaga tööl. Veel ütles ta, et võin teises kohas sõlmida tööettevõtu või käsunduslepingu ja kui ma tahan, siis ta võib selle teise tööandja dokumendi alusel teha kande minu tööraamatusse. Küsimus on nüüd selles, et ma ei tea neist lepingutest midagi ja tahaks teada, et kui sõlmin neist ühe lepingu, siis millised maksud pean ise maksma ja millised maksab see teine tööandja? Milline neist kahest lepingust oleks üldse parem sõlmida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28911 lisas Sirje
Tööraamatut ei ole Sul vaja küsida.Asutuse raamatupidaja võib tõepoolest töölepingu sõlmimise kohta teise tööandjaga kande tööraamatusse teha, kuid see pole ka hädavajalik.Üldjuhul on ju küsimus erinevates tööandjates ja kui Sinu praeguse töökohal töötamine ei sega teisel kohal töötamist ( või vastupidi), siis tegelikult ei näe probleemi.Ei saa aru miks raamatupidaja soovitab, et saad töötada ainult töövõtulepingu või käsunduslepingu alusel.Siis ei saa Sa puhkust.Samas kui sõlmid ühe neist lepingutest, siis maksab maksud tööandja.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28922 lisas .
kui kirjutad avalduse, et soovid oma tööraamatut enda kätte, siis pole raamatupidajal mingit õigust seda kinni pidada. Ka ei puutu temasse vähemalgi määral, missuguse lepinguga sa vabal ajal mujal tööd teed, sa ei ole üldse kohustatud oma põhitöökoha raamatupidajat teavitama, milleks sa oma tööraamatut vajad.

Inimesel võib olla mitmeid töökohti ja igalpool tööleping, sinu raamatupidaja ilmselgelt üritab ennast tähtsaks teha tegelikult seadusi tundmata. Soovita tal ennast koolitada muutunud seaduste osas.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • töötaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28925 lisas töötaja
Vastas töötaja teemas tööettevõtu või käsundusleping
Paluksin ka viidet seadusele, mida võiksin raamatupidajale öelda, kui kirjutan avalduse tööraamatu ajutiselt enda kätte saamiseks. Raamatupidaja näitas mulle mingisugust töölepingu seaduse punkti, kus oli kirjas, et põhikohaga töölolles peab tööandja pidama tööraamatut ja kui kohakaaslasena töötan kusagi, siis teise tööandja dokumendi alusel teeb põhikoha tööandja kande minu tööraamatusse. Jutt on vist natuke segane, aga mina ei oska enam kusagilt pihta hakata. Kohakaasluse tööandja ütleb, et tahavad minu tööraamatut, aga põhikohast ei anta ja öeldakse, et see teine tööandja võib mulle ka teise tööraamatu väljastada või lihtsalt lepingu sõmida, mille alusel nemad teevad kande minu tööraamatusse. Paluksin kiiret vastust, sest täna on mul vaja asjaga ühele poole saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28929 lisas Maie
Üks asi mis on päris kindel,mingit kohakaaslust ei ole olemas ja seal teises töökohas võite ju kirjutada sellise paberi,et ei ole tööraamatut esitanud (praktikas sellist varianti kasutatakse).Teises firmas töötamise aja kandmisel tööraamatusse ei ole mõtet , kuna 1.tööaeg kattub,2.töötasu andmed lähevad mõlemast asutusest maksuametisse.
Juhul kui aga teine asutus kindla peale tahab tööraamatut , siis nad võivad ju tööraamatu välja kirjutada ja rahu maapeal.
Töötaja soovil tuleb tööraamat välja kirjutada.
Üldiselt on mõistlik esimene töökoht rahule jätta ja tegelda teisega.Ehk õnnestub! Tegelen samuti personali arvestusega , minuga saaks küll kokkuleppele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje veelkord
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28930 lisas Sirje veelkord
Vastas Sirje veelkord teemas tööettevõtu või käsundusleping
Ehk on Sul alljärgnevast abi:
Töölepingu seaduse § 20 sätestab:
Tööraamat

(1) Tööraamat on töölepingu alusel töötamist tõendav põhidokument.

(2) Tööandja on kohustatud pidama tööraamatut kõigi põhikohaga töötajate kohta.

(3) Tööraamatusse kantakse:
1) töötaja ees- ja perekonnanimi;
2) töötaja sünniaeg;
3) töölepingu alusel töötamise aeg, sealhulgas erikandega töötamise aeg töödel või tingimustes, mis annavad töötajale õiguse soodustuspensionile või pensioniõigusliku staaži soodustatud korras arvutamisele;
4) töölepingu peatumine § 55 punktide 1-2 ja 7 alusel kauemaks kui kolmeks kuuks.

(4) Töötaja nõudel kantakse tööraamatusse:
1) töölepingu lõpetamise või kehtetuks tunnistamise aluse formuleering viitega seaduse paragrahvile, lõikele ja punktile;
2) andmed tehtud tööde ja täidetud ametikohtade kohta;
3) kohakaasluse korras töötatud aeg, kui töötaja esitab põhikoha tööandjale dokumendi, mis tõendab kohakaasluse korras töötamist;
4) teise tööandja juures §-de 67 ja 68 alusel töötatud aeg, kui töötaja esitab põhikoha tööandjale niisugust töötamist tõendava dokumendi.

(5) Andmeid, mida ei ole käesoleva paragrahvi 3. ja 4. lõikes mainitud, tööraamatusse ei kanta.

(6) Tööraamatu vormi, samuti tööraamatu täitmise ja dublikaadi andmise korra ning tööraamatu hinna kehtestab Sotsiaalministeerium.

Tegelikult peaks inimesel olema üks tööraamat, mitte mitu tööraamatut. Kui Sinu teine tööandja soovib lihtsalt Sinu tööraamatut näha, siis palu lase teha sellest koopia ja kinnitada see "koopia õige" märkega ning esita see oma uuele tööandjale.
Tegelikult ei ole väga oluline teisel kohal töötamise kande tegemine tööraamatusse. Sinuga sõlmitakse ju tööleping, milles sätestatakse töötamise tingimused.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.