yletunnid

  • palgasaaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28916 lisas palgasaaja
yletunnid lisas palgasaaja
Mul selline kummaline mure:
Läksin tööle firmasse kes tegi mulle pakkumise et vot töögraafik on "selline" ja palk selle eest "selline". tehti tööleping ja asi nagu korras. kokku selle graafiku alusel tuleb kuus umbes 136 töötundi (nii õhtuselajal, pühadeajal kui ka nädalavahetustel kokku ilma mingeid koefitsente arvestamata) lihtsalt 1 tund = 1 tund. Arvestan sedasi, sest mulle öelgi, et graafikuga tööpuhul ei saa seda koefitsenti arvestada. sest see on jooksev graafik... nadalasees olen x tundi tööl ja ylenädalavahetuse olen samuti x tundi tööl... olenevalt siis kuust on vahest 2 nädalavahetust tööl vahest 3 nädalavahetust.

Nii... mure aga nyyd selline, et ma olen 3 kuud olnud tööl ja nyyd pidin asendama inimest kes läks 2 nädalaks puhkusele ja minu töötunnid tulid 210h see kuu. et kui tunde arvutada ei saa, siis kuidas neid yletunde arvestada saab? kas arvutatakse, et 160h on norm tunnid ja kõik mis sellest yle on yletunnid. või mismoodi... sest normaaltunnid on ju täiesti subjektiivne asi... minul tööle tulles ei olnud määratud norm tundideks 160h vaid ikkagi see kogus tunde mis mulle öeldi graafiku järgi. ja sellega seoses kysisin ma ka palka selle tööeest... nyyd aga tehes 136h asemel 210h peaks ju kõik see mis on yle 136h olema yletunnid?
kuna aga seda et minu graafik näeb ette ka 12h tööpäeva nädalavahetusel ei saa ma sealt yletunde, ega mingit koefitsendiga arvestust, siis ei tohiks saada ka arvestada ju norm. tunde, sest normtunde täis ei tule kui 1h = 1h aga kui mängu võtta need koefitsendid mis on õhtusel ajal ja nädalavahetusel ja riiklikel pyhadel jne. siis tuleks ju normtunnid ka täis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28932 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas yletunnid
Graafiku alusel töötamisel võid tõepoolest oma nn kuu töötunde tehes sattuda tööle nii nädalavahetusetel kui ka pühadel, rääkimata õhtusel ajal töötamisest.Seaduse järgi tuleks õhtusel ajal töötamise eest maksta lisatasu tunnitasu määrast või siis töölepingus on kokkulepitud, et õhtusel ja öisel ajal töötamise eest on mingi summa juba nn kuupalga sees ( see ei saa olla min. palga puhul !).
Pühade ajal, tehes nn graafikujärgseid tunde, tuleb kogu vahetus tööandjal maksta kinni 150 %.
Kui Sa töötad rohkem tunde, kui Sul on töölepingus kokku lepitud, siis on tegemist ületundidega.Ja tööandja peab need Sulle ka ületundudena kinni maksma või vaba ajaga hüvitama.
Igasugused asendamised ja selle eest tasustamised tuleks tööandjaga enne kokku leppida, et hilisemad vaidlused ära hoida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28934 lisas .
Vastas . teemas yletunnid
Õhtusel ja öisel ajal töötamise tundide tasu saab lepingus kokku leppida ainult sel juhul, kui neid on igas kuus täpselt ühepalju, vastasel juhul tuleb kindlasti pidada arvet ja tasustada vastavalt seadusele.
Tõtt öelda ei saa küll aru, miks nende tundide üle arvestuse pidamine ülejõu peaks käima, mis seal siis keerulist on?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to punkt
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28941 lisas to punkt
Vastas to punkt teemas yletunnid
Ei pea olema kindel arv igas kuus, võib olla ka rohkem või vähem, tähtis on, et kokkulepitud töötasu, mille sisse jäävad ka õhtu-öötunnid oleksid suuremad või võrdelised arvestuskuu õhtu-öötundide lisatasu arvestusega. Teema püstitajale- tööandjal pole õigus ja ületunnid tulevad tasustada vaatamata sellele, et normtunnid teistel kuudel ei tule täis. Pühade ajal töötamise eest peab topelt maksma. Töövaidluskomisjonile oleks siit kindlasti hea suutäis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.