Korraline puhkus ja dekreet

  • Küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28977 lisas Küsija
Ettevõttes on kinnitatud jaanuari seisuga korraliste puhkuste graafik, mille alusel on mul õigus saada 14 päeva puhkust juulis ja 14 septembrris.Teatasin aga tööandjale peale juulipuhkust, et ootan last ning kavatsen dekreeti jääda nov algusest. Septembripuhkuse avalduse peale keeldus tööandja mulle ülejäänud korralist puhkust täismahus andmast, põhjendades seda sellega, et jään enne dekreeti ning seega ei tööta kalendriaastat täis. Ettepanek oli võtta palgata puhkust või tasaarveldada see dekreedi eest saadavate puhkusepäevade arvelt. Kuna minu argumendiks oli "eeldatav" dekreetijäämise kuupäev, siis soostuti siiski korralise puhkuse andmisega täismahus. Kuidas siis nõõd toimida, kui soovin enne dekreeti ka dekreedi eest määratud puhkusepäevad (11 päeva) enne ametlikku dekreeti välja võtta? Kas tööandjal on õigus teha tagantjärele korralise puhkuse võimaldamise tõttu tasaarveldust ja mul dekreedi eest saadavaid päevi vähendada??? Kuidas kajastub see seaduses? Suured tänud vastajaile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kata
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28978 lisas kata
Vastas kata teemas Korraline puhkus ja dekreet
Sellest tasaarvelduse-jutust ei saanud ma miskit aru,
aga rasedal on õigus võtta oma jooksva tööaasta korraline puhkus välja soovi korral enne sünnituspuhkusele jäämist. Kui sinu jooksev tööaasta katab ka dekreediaja, saad selle puhkuse seega enne dekreeti jäämist välja võtta. Kui osa dekreediaega jääb järgmisesse tööaastasse, siis selle perioodi eest tööandja sulle puhkust ette andma ei pea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28979 lisas Maie
Vastas Maie teemas Korraline puhkus ja dekreet
Tööandja tegi õigesti et andis 14 päeva septembris puhkust,sest puhkusegraafikut ühepoolselt muuta ei saa ega tohi,ainult kokkuleppel. Minul jääb natuke selgusetuks see dekreedi eest - 11 pv.Puhkust arvestatakse tööaasta eest.Ehk natuke selgitaksid mida on silmas peetud.
Tööandjal on õigus vahearvestust teha siis kui töölepingu lõpetab ,aga praegusel juhul ju jääd nov. lihtsalt haiguslehele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28980 lisas Küsija
Vastas Küsija teemas Korraline puhkus ja dekreet
Tööandja väidab, et dekreedi eest arvestatakse ka puhkepäevi. Jääb ka mulle arusaamatuks, kuna ei loe seda ühestki seadusest välja. Saan ju plaanilise puhkuse enne rasedus- ja sünnituspuhkust kätte (rasedus- ja sünnituspuhkusest 60 pv jääb 2006.aastasse ja 80 pv 2007. aastasse. Kas siit siis see arvestus?)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28981 lisas Maie
Vastas Maie teemas Korraline puhkus ja dekreet
Nüüd saan asjale pihta! Rasedus -ja sünnituspuhkus arvestatakse tööaasta sisse s.t.see aeg teenib ka korralist puhkust.
Minu arvamus on selline , et peaksid küsima otse selle inimese käest kes peab firmas arvestust puhkuste kohta, nii nagu kata kirjutas,et kui selle aasta korraline puhkus on käes (ja käes ta sul ju on 14 +14) siis ette firma puhkust andma ei pea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28986 lisas molly
Vastas molly teemas Korraline puhkus ja dekreet
see 11 päeva tuleb haiguslehel (sünnituslehel) olemise aja eest

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.