Aidake leida küsimustele vastused...!!!

  • Kaits
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #28999 lisas Kaits
Olen tööl põhikohaga. Kuna aga olen kuus tööl keskmiselt 7-8 päeva, kus on mul 24 tunnised vahetused. Sellega ma täidan ära oma töömahu tunnid ning tulevad veel isegi ületunnid.Samas jääb mul aega et teha kõrvalt muud tööd. Soovin leida omale tööd poole kohaga või siis osalise tööajaga. Kas ma võin töödata kahes töökohas korraga? Kuidas ja kui palju ma maksan makse? Kui palju võib olla töötunde? Kas ma pean siis omama kahte erinevat tööraamatut? Olen tänulik igasuguse aitava info eest. Kui on võimalik siis lisage lingid kust võiks leida infot. Ette tänades...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29000 lisas Sirje
Seadusandlus ei kohusta Sind teavitamast praegust tööandjat, et Sa teed veel kusagil mingit tööd. Küll aga ei tohi tööajad erinevatel töökohtadel segama hakata. Sul on ikka üks tööraamat, kuhu Sinu soovi korral teeb nn. põhitöökoht kanded ka Sinu mujal töötamise kohta. Aluseks on tööleping.
Mis puudutab makse, siis tulenevalt maksukorralduse sedusest pead Sa oma tööandjatele esitama nn avalduse selle kohta, kas rakendada tulumaksu kinnipidamisel maksuvaba tulu või ei. Põhimõtteliselt põhitöökohale kirjutad, et arvestada tulumaksu arvestamisel maksuvaba tulu ja teisele tööandjale, et mitte arvestada maksuvaba tulu osa ehk siis tulumaks kuulub arvestamisele esimest kroonist 23 %. Töötuskindlustusmakse 0,6 % ja kog. pensioni ( kui on) 2 % maksad ikka kogu tasust mõlemas töökohas.
Selguse mõttes loe juurdelisatut, mida sätestab Töölepingu seadus.
§ 20. Tööraamat

(1) Tööraamat on töölepingu alusel töötamist tõendav põhidokument.

(2) Tööandja on kohustatud pidama tööraamatut kõigi põhikohaga töötajate kohta.

(3) Tööraamatusse kantakse:
1) töötaja ees- ja perekonnanimi;
2) töötaja sünniaeg;
3) töölepingu alusel töötamise aeg, sealhulgas erikandega töötamise aeg töödel või tingimustes, mis annavad töötajale õiguse soodustuspensionile või pensioniõigusliku staaži soodustatud korras arvutamisele;
4) töölepingu peatumine § 55 punktide 1-2 ja 7 alusel kauemaks kui kolmeks kuuks.

(4) Töötaja nõudel kantakse tööraamatusse:
1) töölepingu lõpetamise või kehtetuks tunnistamise aluse formuleering viitega seaduse paragrahvile, lõikele ja punktile;
2) andmed tehtud tööde ja täidetud ametikohtade kohta;
3) kohakaasluse korras töötatud aeg, kui töötaja esitab põhikoha tööandjale dokumendi, mis tõendab kohakaasluse korras töötamist;
4) teise tööandja juures §-de 67 ja 68 alusel töötatud aeg, kui töötaja esitab põhikoha tööandjale niisugust töötamist tõendava dokumendi.

(5) Andmeid, mida ei ole käesoleva paragrahvi 3. ja 4. lõikes mainitud, tööraamatusse ei kanta.

(6) Tööraamatu vormi, samuti tööraamatu täitmise ja dublikaadi andmise korra ning tööraamatu hinna kehtestab Sotsiaalministeerium.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.