Töölt lahkumine ja arveldamine!!!!

  • Tekla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29007 lisas Tekla
Tere!

Mul on selline küsimus, et soovin töölt lahkuda omal soovil ja teha lähiajal lajkumisavalduse. Tööandjal on õigus mind kinni pidada kuni 1 kuu. Näiteks kui ma teeksin avalduse 20.09 seisuga, kuidas oleks mul kasulikum kirjutada..:kas niimoodi, et palun lõpetada minuga tööleping nii ruttu kui võimalik või paneksin 20.10 kuupäeva. Küsimus on ka veel selles, et ametlikult on mul ettenähtud oktoobris puhkus 09.-22.10. Siit ka veel küsimus, et kas siis on kasulik pannagi 22.10 üleüldse töölepingu lõpetasmise kuupäevaks, kuna kui varem ise lõpetaksin, siis ametlikult puhkuse tasu makstakse enne mulle ju kuni 22.oktoobrini välja. Äkki pärast pean veel midagi hakkama tagasi maksma? Kuidas oleks mul õigem käituda, et ma raha ei kaotaks ja mis oleks mu õigused ja õigeti toimimise viisid?


Ettetänades Tekla

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kats
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29010 lisas kats
ennem mine puhkusele ja siis vii lahkumisavaldus kuigi see pole seaduslik aga nii teevad siiski enamus inimesi sest nii on kasulikum

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tekla
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29011 lisas tekla
No point on selles, et tahan uude kohta tööle minna..Ja seega pean tahest tahtmata avalduse ikka enne sisse andma. Muide venib aeg väga pikaks..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29013 lisas imelik
Alati võib tööandjaga kokkulepele jõuda kui soov varem lahkuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maili
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29015 lisas Maili
Mine räägi tööandjaga, et sa peale puhkust enam neile tööle tagasi ei tule. Et oleks soov enne puhkust viimase kuupäevaga asi ära lõpetada, siis saaksid end vabaks ning õigetes summades nii puhkuse kompensatsiooni kui töötasu. Või siis anna enne puhkusele mineku kuuäeva tööandjale lahkumisavalduse kus palud tööleping lõpetada tööle tagasi tulemise kuupäevaga. Ehk tööandja on sinust ilma igal juhul sest sa oled otsustanud lahkuda ja korraline puhkus niikuinii ka. Kui on normaalne tööandja, siis lõpetab sinuga töölepingu kokkuleppel nii nagu sa ka pidid viimast päeva (enne puhkust) ära minema ning puhkuserahad maksab ikkagi rahas välja. Sina aga saad kohe järgmisesse töökohta minna tööle. Kui on loll tööandja ja kokkuleppega nõus ei ole, siis annad lahkusavalduse sisse enne puhkusele minekut puhkuselt saabumise kuupäevaga. Rahas ei rohiks suured vahed tulla 2 variandi puhul. Väga sõltub mis su 6 eelmist kuud on olnud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.