koondamine

  • olga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29041 lisas olga
koondamine lisas olga
sooviksin teda kui ma olen firmas töötand 6 aasata 3 nendest lapse puhkusel olnud ja kaks viimast aasta töötand poole kohaga ja saanud pool miinimum palka 1460.- .ja nüüd ülemus tahab koondada ja pole ette teatanud siis palju ma peaksin saama koondamis tasu , ja millised on minu õigused ja mida nõuda.ette tänades.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29042 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas koondamine
Töölepingu seaduse § 87 sätestab: Töötajale töölepingu lõpetamisest etteteatamine ja põhjendamine

(1) Töölepingu lõpetamisest on tööandja kohustatud töötajale kirjalikult ette teatama:
1) ettevõtte, asutuse või muu organisatsiooni likvideerimisel - mitte vähem kui kaks kuud;
2) [kehtetu – RT I 1997, 5/6, 32 – jõust. 1. 02. 1997]
3) töötajate koondamisel: töötajale, kellel on pidevat tööstaaži selle tööandja juures alla viie aasta - mitte vähem kui kaks kuud;
5-10 aastat - mitte vähem kui kolm kuud;
üle 10 aasta - mitte vähem kui neli kuud

(11) Kirjalikus teates töölepingu lõpetamise kohta on tööandja kohustatud põhjendama töölepingu lõpetamise vajadust.

(2) Käesoleva paragrahvi 1. ja 5. lõikes ettenähtud tähtaegade mittejärgimisel on tööandja kohustatud maksma töötajale hüvitust keskmise päevapalga ulatuses iga tööpäeva eest, mille võrra töölepingu lõpetamisest vähem ette teatati. Mainitud hüvituse maksmine ei vabasta tööandjat kohustusest maksta töötajale § 90 1. lõikes ettenähtud hüvitust.

(3) Töölepingu lõpetamisel käesoleva paragrahvi 1. lõikes nimetatud alustel on tööandja kohustatud sellest kirjalikult ette teatama ka töötajat esindavale organisatsioonile või isikule samas lõikes näidatud tähtajal (välja arvatud 1. lõike punkt 6) ja esitama lepingu lõpetamise põhjuse ning tegema teatavaks abinõud, mis ta on tarvitusele võtnud töötaja edaspidiseks tööga kindlustamiseks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.