tööajanorm ja ületunnid

  • miitsy
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29092 lisas miitsy
Vastas miitsy teemas tööajanorm ja ületunnid
Selles just ongi küsimus, et kokku lepitud töölepinguga võib olla ületunnitöö, aga siis peaks ta ka ju nii töölepingus kirjas olema (mitte lihtsalt kui tööaeg) ja siis peaks selle eest olema kokkulepitud ka hüvitamise viis: lisatasu maksmine või vaba aja andmine. Minu jaoks on aga praegu kujunenud olukord, kus olekski nagu normaaltööaeg 47 tundi nädalas ja sellest ei loeta midagi ületööks ega ka hüvitata loomulikult midagi. Mis tähendab ühtlasi ka seda, et minu kuupalga määr on teglikust nö väiksem, kuna riikliku tööajanormi (40 tundi nädalas) järgi töötades saaksin ilmselt kätte raha ligi seitsmendiku võrra vähem. Samas tegin mina oma otsuse erinevate töökohtade vahel valides ka ju selle põhjal, kus on mulle tasuvam ja soodsam töötada (kuigi mitte ainult selle põhjal). Ega arvestanud sellega, et tegelikult saan oma palga kätte ainult tänu ületundidele. Algselt lubati mulle ka igapäevane ühetunnine lõuna, mis pärast tegelikkuses muutus mõneminutiliseks kiirsöömiseks töö käigus, mistõttu tööpäevad olematu lõuna arvelt veelgi pikemaks venivad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • lepatriinu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29094 lisas lepatriinu
Vastas lepatriinu teemas tööajanorm ja ületunnid
sul on õigus. Töölepingus peab märkima tööajanormi, kuid see ei tohi ületada riiklikku tööajanormi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kadi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29101 lisas Kadi
Vastas Kadi teemas tööajanorm ja ületunnid
Lepingus oleks ikka pidanud juba alguses märkima, et 40 tundi on tööajanorm ja 7 ületunnid. Ning ületunnid tasustatakse ka vastavalt. Soovitan tööinspektsiooni poole pöörduda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29102 lisas molly
Vastas molly teemas tööajanorm ja ületunnid
need on selgelt ületunnid ja nende eest tuleb maksta juurde.sellel juristil on õigus,et võib olla 48 tundi aga ta unustas tööandjale öelda ,et nende 8 ületunni eest tuleb juurde maksta või peab palk kohe kõrgem olema.Reeglina ei kirjutata töölepingusse tööaega koos ületundidega.Nende kohta on seaduses punkt olemas ja seda tuleb järgida.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • x
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29103 lisas x
Vastas x teemas tööajanorm ja ületunnid
Seaduse kohaselt on tööandja kohustatud pidama kõigi töötajate tööaja arvestust. Seadus ei näe ette, kuidas tööandja tööaja arvestust peab pidama. Tööandja võib seda teha tööajafondi või mõnel muul alusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29104 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööajanorm ja ületunnid
miitsy
Ise räägid, et tööleping sai tööinspektsiooni juristi poolt üle vaadatud ja kõik korras sellega.

Meile siin räägid lepingu ühest väikesest lausest aga mitte sellest kuidas on selliste tundidega töö tasustamine kirjas ja muu sinna juurde kuuluv. Ühest vastust võid siit ootama jäädagi, sest iga üks vaatab teemat oma mätta otsast. Mina ei näe näiteks mingit suur probleemi siin, sest alati on olemas erand juhud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • miitsy
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29105 lisas miitsy
Vastas miitsy teemas tööajanorm ja ületunnid
Küsisin tööinspektsiooni juristilt telefoni teel vaid selles osas nõu, kas selline tööaja määr on seaduslik, lepingut juristile näitamas ei käinud. Ja muidugi on alati erandjuhud, aga reeglina kipuvad tööandjad raha oma kasuks arvestama ja niisama ei maksa keegi midagi peale. Samas, kui on seadusandlik alus, siis enamik tööandjaid siiski arvestab seda.

Ja veel. Tahtsin omale asjad põhjalikult selgeks teha, et osata vajadusel edaspidi targem olla. Aga mis puutub siit saadud infosse, siis suur tänu kõigile vastajaile. Sain teada, mida vajasin ja info polnud sugugi vastuokslik, kuigi igaüks vaatas asja oma mätta otsast :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Meeli85
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29132 lisas Meeli85
Vastas Meeli85 teemas tööajanorm ja ületunnid
Minul nt kestab üks vahetus 18h,olen klienditeenindaja - kassapidaja.Vaba graafik,vahel on nädalas tunde 49,vahel vähem.Kuus normtunde pidi olema 176.Kas 18h vahetus on lubatud?Kusjuures otsest söögivaheaega ei ole,lepingus on küll märgitud,no arusaadav,et kedagi on vaja leti taha.Aga kas 18h keelatud ei ole seaduse poolt?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.