küsimus

  • võhik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29106 lisas võhik
küsimus lisas võhik
Tere!

Uurisin oma palgalehte ja maksud, mis palgast maha lähevad on ( töötuskindl, pensionkindl, tulumaks) ja palgalehel ongi näha kinnipidamised nende kolme summa. Aga siis on lahter veel arvestatud maksud: sotsiaalmaks ja teatud summa, igakord paarkümne eeki võrra suurem. Kas se näitab mu sots. maksu jooksvat nö saldot? Ja uuesti rida töötuskindlustus ja näitab vaid 14.- ???


Palun seletage, mis see sis on :) Igatahes ma ei saa aru?! :O)


Võhik.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29108 lisas imelik
Vastas imelik teemas küsimus
Sotsiaalmaks ja tööandja töötuskindlustusmaks on tööandja maksud sinu brutopalgalt.

Oletame brutopalk sul 4800.-
seega sotsiaalmaks 1584.-(4800*33%) ja
t.töötuskindlustusmaks 14.- (4800*0,3%).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29109 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas küsimus
Ehk on see töötuskindl. makse 0,3% Sinu arvestatud tötöasult.Aga selguse mõttes küsi oma raamatupidajalt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • !
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29110 lisas !
Vastas ! teemas küsimus
Selle palvega (palun seletage) oleks kõige targem kohaliku raamatupidaja poole pöörduda, kui ilusti küsida, küllap ta seletab, sest raamatupidamisprogrammid on erinevad ja lipiku ülesehitus seetõttu samuti.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • võhik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29117 lisas võhik
Vastas võhik teemas küsimus
Aga mina uuesti küsimas!

Et jah oletame mu brutopalk on 4800, siis sealt lähevad maha ikkagi vaid ju töötuskindl+pensionikl+tulumaks ja kätte saan siis umbes 3600...Aga mis tähendab tööandja sotsiaalmaks. Kuidas see mu brutoplagast siis maha võetakse, kui mu bruto ongi juba 4800 ja miinus kinnipidamised. Ja kui tööanda on Xfirma OÜ, siis kellele see töötuskindl siis läheb, esimehele? Ja sotsiaalmaks? Kas see kuulub ka miskitpidi tagastamisele?
Et selepärast ma ei saagi aru, et kirjas on jah arvestatud sots maks üle 1000 eeki, kuid minu brutost pole ju see maha läinud ja samas igakord see suureneb väikse summa võrra. Segadus!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vastan
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29118 lisas vastan
Vastas vastan teemas küsimus
Sots.maks läheb riigile, mitte esimehele - sots.maks ja töötuskindl.maks 0,3% on tööandja maksud, millised ta kannab riigile üle, et tagada töötajale sots.kindlustus, ravikindlustus. Kui sul see summa iga kord suureneb väikese summa võrra, siis peaks ka sinu brutopalk suurenema (näit.tasu ületundide eest, mis suurendab põhipalka).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29119 lisas imelik
Vastas imelik teemas küsimus
võhik, nii nagu ka vastan juba ka kirjutas.
Brutopalgalt arvestatakse maha ainult lubatud maksud sinul siis töötuskindl. 0,6% + pensionikindl. 2% + tulumaks 23%.

Sotsiaalmaks 33% ja tööandja töötuskidl.maks 0,3% on tööandja kulu lisaks sinu bruto töötasule, neid makse ei võetagi sinu palgalt maha vaid need maksab tööandja sinu palgale lisaks ja kannab üle need maksuameti kontole(MA ise reguleerib sealt edasi), et tagada ravikindlustus ja töötajate töötuskindl. pankroti, maksejõuetuse vm. saarase eest.
Sots.maksu summa suurus sõltub konkreetselt iga kuu bruto töötasu summast.

Tahtsin veel küsida: Mainisid, et kätte saad siis(4800.- näite puhul) umbes 3600.- krooni.
Kas see ei ole sinul ainuke töökoht, et ei arvestata maksuvaba tuluga (2000.-)?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • võhikult vastus imelikule
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 10 kuud tagasi #29120 lisas võhikult vastus imelikule
Vastas võhikult vastus imelikule teemas küsimus
Kogemata kirjutasin enne valesti, aga siin siiski konkreetne näide...On ainuke töökoht, kuid sel ajal olin ma poole kohaga tööl ja kui bruto ongi 4800
Siis valemi järgi ju tulumaksuvaba 2000 läkski maha.

Näide (4800-2000-29-96)x0.23=615,02
Seega kinnipidamised 615,02+29+96=740

Ja 4799-740=4056 neto




Igatahes tänud, kes sots. maksu selgeks tegid ;)



Edu Teile kõigile!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.