haigusraha

  • urmas
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29127 lisas urmas
haigusraha lisas urmas
selline küsimus siis, et olen haiguslehel juba pikemat aega, kuid haigusraha on kuidagi väga väike. eelnev tööl käimine oli selline, et olin aasta aega ühes kohas, ca 5000 krooni kuus kätte, seejärel pea kaks kuud puhkasin/olin töötu, ning alates augustist olin uues kohas tööl, ca 8000 kätte. kuid haiguslehele jäin juba poolest augustist.
seega, pika jutu peale tekkis selline küsimus, et kas kolme nädala eest saada haigusraha 1300 kr on normaalne? tundub nagu vähevõitu!?
tänud vastajale

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29128 lisas imelik
Vastas imelik teemas haigusraha
Haigushüvitist makstakse kindlustatule töövõimetuslehele märgitud töö- või teenistuskohustuste täitmisest vabastuse teisest päevast.
Haigushüvitist makstakse ühe kalendripäeva eest 80% ühe kalendripäeva keskmisest tulust.
Haigushüvitist arvutatakse eelneva kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatud tulude järgi.
Kõik vajalik info kirjas: www.haigekassa.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29138 lisas .
Vastas . teemas haigusraha
Oma eelmisel aastal teenitud tulu näed oma tuludeklaratsioonilt, jagad selle kalendripäevadega (riigipühad ja haige oldud päevad välja), siis korrutad haiguspäevadega (v.a.esimene päev), võtad sellest 80% ja siis võtad saadud summast 23% tulumaksu maha, ja saadki selle, mis kätte peaks saama.
Alati on võimalus ka haigekassast küsida, kuidas täpselt haigusraha on arvestatud, kui on kahtlus, et midagi võib valesti olla.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29139 lisas .
Vastas . teemas haigusraha
Sel aastal saadav palk ei mängi sel aastal saadva haigusraha juures mingit rolli.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.