Töölt lahti laskmine

  • Kätu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29271 lisas Kätu
Kas saan töötaja vallanda, kui ta pole 6 päeva tööle tulnud, põhjus joomine.Kas enne vallandamist peab olema tehtud käskkirjad või piisab lihtsalt töölepingu lõpetamisest...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29272 lisas Maie
Vastas Maie teemas Töölt lahti laskmine
Seaduse järgi peaks olema üks kehtiv karistus s.t.käskkiri ja järgmise patustamisega saab juba töölepingu lõpetada.
Ega see nüüd kõige õigem ei ole,aga meie teeme näit.nii,et ütleme 3-l puudumise päeval teeb otsene ülemus ettekande ja karistatakse. Edasi tuleb ettekanne näit. 5-l päeval , et puudub siiani ja teemegi käskkirjaga töölepingu lõpetamise.Jõudu!
See oli minu arvamus asjast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • teine Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29274 lisas teine Maie
Vastas teine Maie teemas Töölt lahti laskmine
Meie oleme töölt vallandanud, kui töötaja lahkus poolest päevast. Hiljem vaidlustas TVK-s paragrahvi, kus apelleeris sellele, et oli öelnud tööandjale, et enam tööle ei tule. TVK-s tõestasin, et tema lahkumine oli raske töörikkumine (siis võib ka kohe vallandada ilma eelnevate karistusteta) ja TVK jäi minu põhjendustega rahule ega rahuldanud töötaja avaldust. Nii et oleneb kõik situatsioonist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29278 lisas Maie
Vastas Maie teemas Töölt lahti laskmine
100 % nõus,et oleneb situatsioonist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29291 lisas marge
Vastas marge teemas Töölt lahti laskmine
kas see sõna situatsioonist nüüd just õige on, aga peate vast kõik seda silmas, et oleneb omavoliliselt lahkunud töötaja tööiseloomust. liinitööise lahkumisel võib tõesti tekkida olukord kus töö jääb seisma ja tööandjale tekitatakse kahju, aga nt raamatupidaja tööiseloom ei pruugi veel sugugi selline olla, et tööandja otsest kahju kannaks

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29296 lisas Maie
Vastas Maie teemas Töölt lahti laskmine
Oma kogemustest võin öelda,et see jäme töökohustuste rikkumine on väga libe tee.Mina avaldasin oma arvamust ,et peaks olema 1 kehtiv karistus, see on kindla peale minek.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • teine Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29298 lisas teine Maie
Vastas teine Maie teemas Töölt lahti laskmine
Just nimelt oleneb tööiseloomust. Meie juhtumi puhul oleks tellijad jäänud kaubata, kui teise vahetuse töötaja poleks omast vabast poolest päevast olnud nõus tööle tulema. Nii-et oleneb ikkagi olukorrast ja Maie arvamusega olen ka 100% nõus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • marge
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29299 lisas marge
Vastas marge teemas Töölt lahti laskmine
ei, Maiele ma absoluutselt vastu ei vaidle. see, et kui juba kehtiv karistus olemas, ei vajanud minu arust täpsustamistki ;)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.