emapalk ja dek,raha

  • küsija
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29276 lisas küsija
emapalk ja dek,raha lisas küsija
Tere!
Dekr. peaksin jääma 2007 jaanuaris, arst tahab panna mind praegu (okt. 2006) haiguslehele. Kas ma kaotan siis ka dekr. rahades ja emapalgas?
Aitäh, vastajale.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29285 lisas Eva
Vastas Eva teemas emapalk ja dek,raha
No nii palju kui mina olen uurinud ja küsinud, ei kaota sa haiguslehel olles mitte midagi, kuna need päevad arvutatakse dekreedi rahade ja emapalga arvestamisel maha (365-haiguslehepäevad).Dekreetpuhkuse rahad arvestatakse viimase kuue töötatud kuu keskmine korrutatud neljaga ja see on rahvakeeli nelja kuu palk ühekorraga. Emapalk arvestatkse aga järgmiselt: Liidad kokku kõik oma 2006 aasta töötulu. 365 päevast arvestad välja haiguslehepäevad ja tulemusega jagad aasta tulu. Nii saad päeva keskmise ja kuu näidu saad kui korrutad selle kas 30 või 28 päevaga , ma ei tea täpselt mitme päevaga haigekassa seda nüüd arvutab.
Aga seda kõike saad uurida ise helistades haigekassase 16363, nemad annavad sulle numbri kust abistatakse sind emapalga ja dekreedi suhtes!
Ole tubli!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29290 lisas imelik
Vastas imelik teemas emapalk ja dek,raha
küsijale
Ei kaota sa sünnitushüvitises ja ka vanemahüvitises, sest töövõimetuslehel oleku aeg läheb arvestusest maha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29294 lisas molly
Vastas molly teemas emapalk ja dek,raha
eva-ńn dekreet ei ole puhkus ja seda ei arvestata puhkusetasude arvestamise (eelnevad 6 kuud) järgi,see on haigusleht(sünnitusleht)ja arvestatakse eelmise aasta sissetuleku järgi.kui küsija jääb sünnituslehele 2007 aastal siis on arvutamise aluseks 2006 a.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29311 lisas Eva
Vastas Eva teemas emapalk ja dek,raha
to molly!
Selle koha pealt kirjutasin natuke valesti jah! Tean tegelt ise kah,et arvestatkse terve aasta tulude järgi!! Aga kirjutasin lihtsalt valesti ja kui vastuse ära saatsin tuli meelde!
Täspustasin ju piisavalt, et ega ma väga täpselt ka ei tea, et tasub üle uurida!!!
Alati tasub üle uurida, ka siin saadud vastused!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Eva
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29312 lisas Eva
Vastas Eva teemas emapalk ja dek,raha
Lisan veel juurde, et dekreet on siiski puhkus, seda käsitletakse 140 päevase rasedus- ja sünnituspuhkusena. 70 päeva enne määratud tähtpäeva ja kaks kuud peale määratud tähtpäeva!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.