Töötasu kinnipidamine tööandja poolt

  • Veiko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29407 lisas Veiko
Kas seadus ei tee mingeid möönduseid, mis kaasaksid perekonna seisu antud asjasse. Ma nagu lugesin kusagilt, et ei saa tervet keskmist päevapalka ära võtta, kui mul on kaks pisikest last, üks on 5-ne ja teine 3-kuune????

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29414 lisas Maie
Palgaseaduses on selline § 36 Kinnipidamised palgast lg 3 Kõigi palgale pööratud nõuete alusel kinnipidamise korral peab töötajale maksmiseks või tema pangakontole üleandmiseks jääma vähemalt summa, mis vastab 80%-le riigi poolt kehtestatud palga alammäärast.
Ma toonitan veel,et ilma nõusolekuta või töövaidluskomisjoni otsuseta palga kallale ei tohi selliste asjade puhul minna. Teatud summasid võib kohe kinni pidada,aga need ei puutu praegu siia. Seda,et perekonnaseis mingi näitaja on mina ei tea,aga ehk mõni targem võtab sõna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29415 lisas imelik
Lapsed mängivad küll rolli kinnipidamisel mida reguleerib täitemenetluse seadustik. Aga tõepoolest see ei puuduta praegu sind. Kui sina nõusolekut ei anna siis tööandja ei saa omavoliliselt midagi lõpurahadest ara võtta.

Maie
Alates 01.01.2006 on Palgaseaduses muudatused enam ei ole 80% midagi juttu.

§36. Kinnipidamised palgast

(1) Töötaja palgast võib ilma tema nõusolekuta seadusega ettenähtud alusel, korras ja ulatuses kinni pidada:
1) seadusega kehtestatud makse;

1`) täitemenetluse seadustikus ettenähtud täitedokumentides märgitud summasid;

2) tasu väljatöötamata puhkusepäevade eest töölepingu lõpetamisel enne selle tööaasta lõppu, mille arvel töötaja juba oli puhkuse saanud, välja arvatud töölepingu lõpetamisel Eesti Vabariigi töölepingu seaduse §-des 82 ja 85 ning § 86 punktides 1, 2, 3, 4, 9 ja 10 ettenähtud alustel;

3) muid seadusega ettenähtud summasid.

(2) Tööandja võib töötaja palgast kinni pidada tööandjale tähtajaks tagastamata avansse, töötajale arvutusvea tõttu liigselt makstud summasid ja töötaja eelneval kirjalikul nõusolekul töötaja poolt tööandjale tekitatud kahju hüvitamise summasid.

(3) Palgale sissenõude pööramise ulatuse sätestab täitemenetluse seadustik.

(4) Palga piisamatuse korral rahuldatakse nõuded seaduses ettenähtud järjekorras.

(5) Töölepingu lõpetamisel töötajale töölepingu seaduse §-de 82 lg.2, 84 lg.1, 87 lg.2, 90, 110 lg.3 ja 113 lg.3 või täiendavalt kollektiivlepingu alusel tööandja poolt makstavatest hüvitustest on lubatud kinni pidada seadusega kehtestatud maksud, käesoleva paragrahvi 1.lõike punktis 2 ja 2.lõikes nimetatud tasu väljatöötamata puhkusepäevade eest ja tagastamata avansid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29417 lisas Maie
Aitäh valgustamast ja vabandan,et andsin vale informatsiooni!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29420 lisas imelik
Maie
Vabandada pole siin midagi, see foorum poleks ima teie osavõtul oma teadmiste ja vastustega suurt midagi väärt. Jõudu ka edaspidiseks, sest väga paljud saavad teil abi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mart
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29433 lisas mart
Kas tööandjal on õigus kinni pidada auto kütuse ja telefoni kasutamise pealt palgast suvalisi summasid, mille liigitab kululimiidi alla. Me pole kunagi kokkuleppinud kululimiitides.
Vormistasime kunagi paberi, et kululimiidi ületamise korral hüvitab Töötaja tegeliku kulu ja kululimiidi vahe- aga kululimiite kokku ei leppinud?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Veiko
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29461 lisas Veiko
Ma tänan väga väga kõiki, kes andsid mulle nõu. Vähemalt ma tean nüüd mida võin nõuda ja ei lase endal nahka üle kõrvade tõmmta!!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.