pooleteise kuu vanune saamata palk

  • guglunkmust
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29377 lisas guglunkmust
Tere
Mul on sama teema üleval nagu kadril, kes kirjutas töövaidluskomisjoni minekust, kuid et probleem on veidi keerulisem, avasin uue teema, et saada ka täpsemat vastust.
Ma töötasin augustis ehitusel. Tööandjaga leppisin enne tööleasumist palga summas kokku. Esimene konks: osa ametlikult, osa "mustalt" nagu ehitusel kombeks. Täitsin küll tööleasumiseks ankeedi, kuid (teine konks) terve kuu jooksul ei suutnud tööandjaga lepingut vormistada, milleks ta tõi erinevaid vabandusi. Palka hoidis kinni ettekäändel, et ei maksa seda välja enne, kui objekt on üle antud. Nüüd on sellest üle kuu aja möödas. Telefonikõned pole tulemust andnud.
Enne, kui ma töövaidluskomisjoni pöördun, tahaksin ma teada, millised õigused on minul antud olukorras palka nõuda ja millised temal palka kinni hoida?
Kas keegi on pädev sellele küsimusel vastama või oskab niisama soovitada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 9 kuud tagasi #29378 lisas imelik
Vastas imelik teemas pooleteise kuu vanune saamata palk
1. See, et pole kirjaliku töölepingut ei tähenda, et pole tösuhet.
TÖÖLEPINGU SEADUS §28. Töölepingu vorm
(1) Tööleping sõlmitakse kahes eksemplaris, millest üks jääb töötajale, teine tööandjale. Ainult töö tegemiseks, mille kestus ei ületa kaht nädalat, võib töölepingu sõlmida suuliselt.
(2) Tegelikult tööle lubamine tööandja poolt on võrdsustatud töölepingu sõlmimisega, sõltumata töölepingu vormistamisest. Sel juhul vormistatakse tööleping kirjalikult tingimustel, mida tegelikult kohaldati. Kui tegelikud tingimused olid töötaja jaoks halvemad seaduses, haldusaktis või kollektiivlepingus ettenähtust, kohaldatakse vastavat seadust, haldusakti või kollektiivlepingut.
(3) Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust.

2. Eks selle musta palgaga on nii nagu on. Tore kui ikka inimene selle ka kätte saab aga mingit alust nõuda ei ole.

3. Palk tuleb maksta palgapäeval aga mitte suurema vahega kui kord kuus.
PALGASEADUS §31. Palga maksmise kord ja tähtajad
(1) Palgaarvestusaeg, palga maksmise kord ja tähtajad määratakse kindlaks kollektiivlepingus, töösisekorra eeskirjas või töölepingus.
(1`) Palka makstakse vähemalt üks kord kuus.

Kõik tõestusmaterjal mida vähegi õnnestub hankida(töökaaslaste kinnitused jne.) seda parem.
Need mõned minu mõtted. Kindlasti oskab mõni veel midagi asjaliku lisada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.