Koonadmine

  • Tiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29519 lisas Tiina
Koonadmine lisas Tiina
Asusin firmas osalisetööajaga tööle 4.aprill 2005. 2 nädalat tagasi ütles ülemus suusõnaliselt,et on leidnud täiskohaga inimese ja minu viimaseks tööpäevaks VÕIKS olla 17. november.
Nagu aru saan, lõpetatakse tööleping § 86. Tööandja algatusel töölepingu lõpetamise alused.
KÜSIMUS: Millise lõike alusel? kas koondamine või põhikohaga töötaja töölevõtmisel??? Ja mitme kuu palka on mul õigus nõuda, kui kirjalikku etteteatamist pole siiani olnud? Uut kohta pole nad mulle ka pakkunud?kas peaksid seda üldse tegema? Ja kas nad peavad üldse kirjalikult ette teatama???
Ette tänades

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29528 lisas Maie
Vastas Maie teemas Koonadmine
Minu arusaamise järgi peaks töölepingu lõpetamine toimuma TLS § 86 p 11 s.o. põhikohaga töötaja töölevõtmine.
Töölepingu seaduse järgi ei leia ma sellist § mille järgi peaks kirjalikult etteteatama või hüvitist maksma. Ootame veel arvamusi!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maiks
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29530 lisas Maiks
Vastas Maiks teemas Koonadmine
Ikka peab kirjalikult ette teatama, suuliselt ei maksa teatamine midagi. Lõpparvet on ka õigus kindlasti saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29531 lisas Maie
Vastas Maie teemas Koonadmine
Lõpparve loomulikult, jutt oli hüvitisest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • h
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29532 lisas h
Vastas h teemas Koonadmine
Võib-olla par.82 alusel - 2 kuu keskmine palk.aga soovitan lugeda kommentaare par.86 p.11 kohta.Mina küll ei leia sealt,et selle alusel saaks hüvitust maksta.Kui töökoht koondatakse, siis samale kohale ei saa kedagi võtta. Inimest ei saa koondada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29533 lisas Maie
Vastas Maie teemas Koonadmine
Ma arvan,et § 82 ei sobi praegusel juhul. Tööandja ei riku töölepingu tingimusi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29535 lisas molly
Vastas molly teemas Koonadmine
kui sina ei ole võetud tööle kellegi asendajaks,siis oled sina põhikohaga töötaja.kas sulle on pakutud täiskohta?
antud juhul mina ei leia §86 alt ühtegi punkti
mida tööandja kasutada saaks.koondamine-koondatakse töökoht mitte töötaja,kui sind tahetakse koondada siis ei saa võtta uut inimest tööle sellele kohale.kui oled nõus koondamisega,siis pead saama selle aja eest ,mis vähem ette öeldi(etteütlemine peab olema kirjalik,sinu allkiri seal all ja sinu tööstaazi järgi peab 2 kuud ette ütlema)+2 kuu koondamishüvitus+saamatatöötasu ja puhkusekompensatsioon.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.