tööleping

  • merike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29536 lisas merike
tööleping lisas merike
Töötasin 9-aastat ühes firmas,siis otsustasin ise ära tulla, 1 september olin ametlikult vaba. Nüüd olen üks kuu uues kohas tööl olnud, ja kuna direktor on väga rahul otsustas minuga lepingu teha 1 nov seisuga.Hiljuti avastasin ,et olen rase!!! Kas ma peaks tegema lepingu või on kasulikum mitte teha.Kuidas EMAPALK hakkab jooksma??????
Ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29537 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööleping
1. tööleping tuleb sõlmida ikka sellest kuupäevast mil sa tegelikult tööle hakkasid.
2. Ei ole kasulikum mitte teha.
3. Kui kehtiv tööleping saad minna ka rasedus-ja sünnituspuhkusele ja saad siis ka sünnituslehe alusel haigekassast sünnitus hüvitist. Mis arvestatakse eelneva kalendriaasta tulude järgi.
4. Vanemahüvitist hakkad saama peale rasedus-ja sünnituspuhkust, arvestatakse eelneva kalendriaasta tulude järgi.

Sünnitushüvitis
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synn itus/

Vanemahüvitis
www.sm.ee/est/pages/index.html

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29538 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas tööleping
Loomulikult sõlmi tööleping ja ikka sellest kuupäevast kui tööle asusid.Jääd sünnituseelsele puhkusele ilmselt järgmise aasta alguses ja arvestuse aluseks võetakse eelmise kalendriaasta tulu ehk siis 2006.aasta tulu. Kui Sa töölepingut üldse ei sõlmi, kuidas sa siis sünnituslehe eest raha mõtled saada? Haigusleht (sünnitusleht) esitatakse ju töötandjale, kes selle täidab ja saadab haigekassale maksmisesks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.