Nii palju küsimusi tööettevõtulepingu kohta.

  • mixike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29551 lisas mixike
Olen töötuna arvel. Nüüd pakub üks filma mulle tööd, kuid tähtajalise tööettevõtulepinguga, mis lõppeb 31.detsembril 2006.
Kuidas jääb maksude maksmisega, kas me saame kokku leppida, et tööandja maksab minu eest maksud? Siis peaks mul olema ka ravikindlustus, või kuidas sellega on? Kui leping allkirjasttatud, siis peaksin viist sellest teatama kohe tööhõiveametisse, et hakkan tööle? Nii võõras asi minu jaoks, aga tavalist töölepingut ei soovita selles firmas sõlmida, kuna on uus ettevõte ja kardetakse võtta kohustusi. Samas on mul ju võimalus teenida. Mulle märgitakse lepingusse palk konstantse summana, nagu põhipalk, mis ei tulene otseselt tootlikkusest. Lepingusse palusin ka lisada selle, et kuu aja pärast vaatame palganumbri üle ja korrigeerime seda, sest siis on teada, palju ma oma tööga firmale raha sisse toon. Töö on minu jaoks huvitav, kuid see tööettevõtuleping tekitab kahtlusi. Palun andke nõu. Tänan ette :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29553 lisas imelik
Tänapäeval ei ole enam tööettevõtulepingut vaid on töövõtuleping mida reguleerib võlaõigusseadus.
Kui tööiseloom/töösuhe võimaldab siis võib sõlmida töövõtulepingut aga kui töösuhe ikka alluv-ülemus siis peab olema tööleping(määratud ajaga näiteks).
Maksude kohapealt on kõik sama nagu töölepinguga st. maksud(töötuskindl.m, kogumispensi.m, tulumaks) peab kinni ja maksab(t.töötskindl.m, sots.maks) lisaks tööandja.
Haigekassas peab tööandja sind arvele võtma(et tekiks ravikindlustus) siis kui töövõtuleping on sõlmitud pikemaks ajaks kui kolm kuud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • vabandust,
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29554 lisas vabandust,
töövõtuleping loomulikult. eksisin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29555 lisas imelik
lisan veel:
Kindlasti kirjuta ka avaldus maksuvaba tulu arvestamiseks. (2006a. 2000.-kuus)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mixike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29557 lisas mixike
aitäh, imelik.
aga minuga sõlmitakse töövõtuleping vähemaks ajaks, kui kolmeks kuuks, kas siis mingi aja olen ilma ravikindlustuseta. 1.jaanuarist 2007 vaadatakse asi üle, kellele tööleping, kellele midagi muud. Mu ravikindlustus kestab veel detsembrikuuni (nii öeldi tööhõiveametist) ma ei tea, kas seda arvestust peetakse kuu lõpuni, sest mu töötustaatus lõppeb, olen ettenähtud päevad töötuna ära kasutanud, kus mulle 400 kr töötutoetust makstakse. ma ei tea, mis siis edasi saaks, kui ma tööle ei saaks. kas siis mind tõmmatakse töötute nimekirjast lihtsalt maha?... Oeh. Asjad, millest ma mitte midagi ei tea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29561 lisas imelik
Kuna sinu töövõtuleping on lühema ajaline kui kolm kuud siis ei ole kohustust tööandjal sind haigekassas arvele võtta aga võiksid selgitada tööandjale, et sellisel juhul tekib sul kindlustuses auk sisse kui tööandja sind koheselt lepingu sõlmimisel arvele ei võta. Kui võtaks kohe arvele kehtiva kindlustuse ajal, jätkub ravikindlustus uuel alusel ilma katkemiseta.

Ehk ei saanud segane jutt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mixike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29562 lisas mixike
aitäh, imelik. väga selge jutt on :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mixike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29563 lisas mixike
mul tekkis veel küsimusi seoses töövõtulepinguga. Kas ma pean selle sõlmimiseks olema FIE? Mina ei ole, ei hakka ka. Kas tööandja maksab minu eest kõik maksud ja kas see oleks õige panna kirja ka lepingus, kui leppisime kokku, et minu töötasu saab olema xxxxx krooni NETO. Ma olen netist lugenud erinevat infot, et töövõtulepinguga jäävad kõik maksud töövõtja kanda, samuti peaksin registreerima end FIE-na, et maksta maksud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mixike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29564 lisas mixike
ma olen veel töötukirjas. lähen tööle, aga kuna töövõtuleping on tähtajaline, siis ma pärast selle lõppemist enam töötuskindlustust ei saa? töötuskindlustushüvitist sai ainult koondamise, ebaseadusliku vallandamise ja katseja ebarahuldavate töötulemuste tõttu lõpetatud töölepingu alusel.
mind koondati, sain (ettenähtud päevade arvu) töötuskindlustushüvitist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29568 lisas imelik
Ei pea sa FIE olema, et sõlmida töövõtuleping.
Maksud maksab töötellija/tööandja kui leping sõlmitud tavalise füüsilise isikuga(mitte reg.FIE-ga)seda ei pea eraldi lepingusse panema see tuleneb seadustest.
Summa kohta võiks küll selguse mõttes panna juurde, et xxxxx krooni on kas koos maksudega või ilma.

Maksud jäävad sel juhul töövõtja kanda kui leping sõlmitud reg. FIE-ga ja esitatakse töötellijale töö eest arveid.

Töötuse kohapealt väga kindel pole kuidas asjad käivad. Aga jah nüüd tööd leides sa töötukirjas enam ei ole(teatad neile) ja siis võiksid ka muud uurida. Aga minu meelest jah ei saa sa peale lepingu lõppu töötukindl.hüvitist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.