Nii palju küsimusi tööettevõtulepingu kohta.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29569 lisas Sirje
Mis lepingust Sa tööandjaga räägid?Sa mõtled ju töölepingu sõlmimist, siis sellisel juhul ei mingit FIE-t.Küll aga tööandjad nõuavad FIE-na registreerimist kui sõlmitakse töötamine töövõtulepingu alusel. Fie-na ja töövõtulepingu alusel töötamisel jäävad kõik maksud Sinu kui FIE kanda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29571 lisas Sirje
Kas Sa saad töötu abiraha või saad Sa töötuskindlustushüvitist? Tööle minnes ei ole Sul enam õigust ei ühele ega ka teisele.Tööle asumisest pead teatama oma kohalikule Tööhõiveametile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mixike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29589 lisas mixike
SUUR aitah vastajatele!
Täna nägin TÖÖVÕTULEPINGUT. Ma võtsin selle tuvumiseks, pole alla kirjutanud. Isver, siin on ju kirjas ametikoht, tööaeg ja koht, alluvussuhe (tööülesandeid annab ja kontrollib juhataja), pukuse saamine (igaaastane põhipuhkaus + jõulupuhkus), tööajanorm, töö sisu on määratud ametijuhendiga, mis on käesoleva lepingu lahutamatu lisa, palga maksmise kord, konkurentsikeeld, kehtivad sisekorraeeskirjad ja tagatipuks kohaldavad "pooled" töölepingu lõpetamisel EV Töölepinguseaduses sätestatud etteteatamistähtaegu...
APPI!... ma kukun pikali! No mis asi see selline on? Peal seisab TÖÖVÕTULEPING nr...
Ei, sellele mina küll alla kirjutada ei saa. Palun andke nõu, kas sellesisulisest "töövõtulepingust" mul mingit kasu ka on? Sisu on ju täiesti töölepingu oma. ma hakkan tööle müügijuhina, mul saab olema ametijuhend, milleks see "VÕTU" leping. peaksin vist peale käima ja oma seisukohti selgitama, et olen siiski valmis siduma töölepingu, olgu siis tähtajaline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29591 lisas imelik
See pole jah kellegi töövõtuleping.
Tegelikult on nii (seda ka töövaidluskomisjonis), et lepingu PEALKIRI ei oma tähtsust, töösuhe/sisu kui selline oleks teil töölepinguline nii ehk naa ja seda kinnitab ka lepingu sisu.
Täiesti arusaamatu mida tööandja sellega võita püüab kui lepingu nimi töövõtuleping, sest üks kontroll või minek tööinspektsiooni ja see leping oleks nii kui nii TÖÖLEPING.

Tähtajalise töölepingu sõlmimiseks peab olema alus, sest iga töö jaoks ei ole see lubatud.
TLS § 27(2) Määratud ajaks võib töölepingu sõlmida:
1) teatud töö tegemise ajaks;
2) ajutiselt äraoleva töötaja asendamiseks;
3) tööde mahu ajutisel suurenemisel;
4) hooajatööde tegemiseks;
5) kui töölepingus nähakse töötajale ette erisoodustused (väljaõpe tööandja kulul, tööandja loobumine töölepingu lõpetamisest töötaja koondamise tõttu jms.);
6) seadusega, samuti vabariigi valitsuse määrustega ettenähtud juhtudel .

Mina soovitan sellele lepingule allakirjutada kui just ei sõlmita ikka korraliku töölepingut sinu selgituste järel, soovitan sellepärast, et kui jamaks läheb pruugib sul minna vaid töövaidluskomisjoni ja see organ tunnistab selle lepingu ühe hetkega ja tagasi ulatuvalt töölepinguks ja sellega kaasnevad kõik töölepingulise õigused ja kohustused.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mixike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29593 lisas mixike
PALJU TÄNU sulle, imelik!
Ma siis kirjutangi alla, sest ma tahan seda tööd teha ja tahan saada palka, milles kokku leppisime. Aga see imelik leping tekitas minus kahtlusi, kas siin ei taheta mingit jama korraldada, mind ära kasutada. Hirm oleks kaitseta jääda, kui tõesti peaks pahandus majja tulema. Loodan, et kõik sujub hästi, mis sellest, et tööanda pole lepingute koostamisse juristi kaasanud. Või oleks siis kasvõi netist mingi tüüplepingu võtnud. Küllap siis õpime mõlemad :)
Praegusel juhul käsitletakse seda lepingut (töövaidluse korral) kui tähtajalist töölepingut? Imelik ikkagi, et tähtajaline, sest katseaeg on ju ka olemas. Mulle öeldi, et uuest aastast vaadatakse, kuidas on läinud, kas tasub jätkata ja kui läheb hästi, sõlmitakse tähtajatud töölepingud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29596 lisas imelik
Kuidas lepingu tähtaeg/lõpp on sõnastatud? Kui leping kuni 31.12.06. siis kui pikk see katseaeg on?

Ega selliste asjadega ja selle firmaga tundub, et ei ole kõik päris korras ja ega iial ei tea mis tuleb või võib juhtuda seda ka pealt näha suure/turvalise firmaga samuti.

Vaata veel lepingut ja mõtle enda jaoks kõik selgeks/läbi siis te otsus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mixike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29600 lisas mixike
1.1 Töötaja asub tööle ...kuupäev.
1.2 Töövõtuleping on sõlmitud maaratud ajaks.
1.3 Töövõtuleping lõpeb 31.12.2006.a.

Ülejäänud tekstis on kasutusel sõna tööleping ja kõik eelnev, millest juba kirjutasin.

Aga katseaja kohta kirjutasin selle pärast, et on olemas katseaeg, milleks on vaja katseaja eest sõlmida mingit tähtajalist töövõtulepingut. Ettevõtte juht selgitas, et ettevõttel on endal katseaeg, kuna tegemist on uue firmaga, siis ei tea keegi ette, kuidas minema hakkab ja ei taheta võtta "liigseid" kohustusi (ma saan siin aru, et tähtajatu lepinguga töötajate näol), sellepärast sõlmitaksegi nn tähtajaline töövõtuleping. Mis tehelikult sisult on nagu tavaline leping. Ta vist ise ei tea seda... Mina ka ei teadnud enne siin kirjutamist.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29602 lisas imelik
Sellise sasipuntraga on firma juba võtnud endale liiksed kohustused kaela.
Igaljuhul otsustama pead sinu ise.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.