töö- ja puhkeajaseadus

  • Avu
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29579 lisas Avu
Küsimus järgmine- minu tööpäev on 12 tundi ja nii 4 päeva järjest ... Seega tuleb kõvasti ületunde. Kui oktoobris on 176 töötundi, siis minul on 206 tundi. Asi on selles, et esiteks see väsitab põrgulikult ja kõige hullem probleem seisneb selles, et ületundide eest ei maksta. On küll olemas summeeritud tööaeg, mis tähendabki 12tunniseid tööpäevi, aga ... ületundide eest tuleks ju siiski maksta? Või ei...
Ka ei saa ma aru seaduses seisvast lausest: "Koos ületunnitööga ei või tööaeg nädalas ületada keskmiselt 48 tundi neljakuulise arvestusperioodi jooksul."- mida see tähendab?
Peale selle olen ma tööl olnud 2 kuud ja natuke peale ja mul ei ole ikka veel lepingut... Igakord, kui ma uurin sellekohta teeb tööandja ennast madalamaks kui muru ja paneb mind süüdi tundma nagu süüdistaks ma teda, et ma arvan, et ta tahab mul nahka üle kõrvade tõmmata...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29587 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas töö- ja puhkeajaseadus
Oktoobrikuus on Sul töötatud 30 ületundi, mille tööandja peab Sulle ületundidena kinni maksma. Lisaks õhtutundidel töötamise eest lisatasu.
48 tundi nädalas tähendab,et tavaliselt on tööpäev 8 töötundi x 5 tööpäevaga , saad 40 tt, mis on nädala normtöötunnid.ja lisaks võid töötada nädalas veel 8 tundi, mis on seaduse mõistes juba ületunnid.
Nõua töölepingu vormistamist.Arvan et Sul puudub ka ravikindlustus,palun kontrolli seda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.