täiendavad lapsepäevad

  • Reet
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29580 lisas Reet
Kui lahkun töölt, kas tööandja peab hüvitama
ka täiendavad lapsepäevad, mida ma pole kasutanud või see siiski rahalisele hüvitamisele ei kuulu?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29581 lisas imelik
Vastas imelik teemas täiendavad lapsepäevad
Ei pea hüvitama, sest lapsepäevi saab kasutada ainult jooksval aastal st. ei kanta isegi järgnevale aastale edasi seega töötaja oma rida kui võimalust ei kasutanud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • M
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29582 lisas M
Vastas M teemas täiendavad lapsepäevad
Kui küsimus selles kes hüvitab lastepäevad, siis tööandja maksab töötajale juid tööandjale hüvitab kulutused riik.
Ma tean et see on küll töötaja rida kui kasutamata jäid need päevad kuid tean ka seda, et raamatupidajad ei innusta just neid päevi kasutama, sest nad ei viitsi pabereid täita.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29583 lisas imelik
Vastas imelik teemas täiendavad lapsepäevad
Raamatupidaja ei peagi töötajal järel käima ja meelde tuletama, et to kasutaks oma lapsepäevi. Kui üks vanematest ei saa seda jooksval aastal mingil põhjusel teha võib seda teha teine vamem aga seda peavad vamemad ikka ise jälgima ja soovima.

PUHKUSESEADUS §30. Täiendav lapsepuhkus
(2) Emale või isale antakse tema soovil igal tööaastal täiendavat lapsepuhkust:
1) kolm kalendripäeva, kui tal on üks või kaks alla 14-aastast last;
2) kuus kalendripäeva, kui tal on kolm või enam alla 14-aastast last või vähemalt üks alla 3-aastane laps.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • M
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29584 lisas M
Vastas M teemas täiendavad lapsepäevad
Asi ei olegi selles et keegi peab jälgima vaid selles, et konkreetne näide oma kunagise raamatupidajaga kui firma 4 lapseline ema tahtis oma 6 päeva lisapuhkust välja võtta. Tekkis suur skandaal, et parem maksan ise talle selle raha ja summa mis riigilt saab on väike jne. Olen kuulnud, et ka mujal tekkinud sarnaseid olukordi...lõppkokkuvõtes on ju lihtsam loobuda oma 3-st päevast kui seda hala kuulata.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29585 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas täiendavad lapsepäevad
Nn. lastepäevad ( 66.- päev) ei kuulu töölt lahkumisel Sulle hüvitamisele. Lastepäevade mõte ei ole ju tegelikult rahas vaid et olla mõni päev lastega rohkem koos, kui seda võimaldab põhipuhkus.
Raamatupidaja peab koostama vaid ühe vormikohase paberi Sotsiaalkindlustusametile ja hiljem tegema kande raha laekumise osas.ei usu et see ühelegi raamatupidajale üle jõu ja oskuste käib.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29586 lisas imelik
Vastas imelik teemas täiendavad lapsepäevad
Eks ta ole jah kus kuidas ja kindlasi mõni raamatupidaja ka viriseb kui peab paar liigset liigutust tegama aga mina tean ka selliseid firmasid kus lapsepuhkuse päevadega ei ole üldse probleeme.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29590 lisas Ma
Vastas Ma teemas täiendavad lapsepäevad
Raamatupidajana pole küll sellist probleemi ette tulnud, pigem töötajad ei taha selle vähese rahaga kodus olla. Siin küll ei tohiks meid virisejateks nimetada...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • M
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29622 lisas M
Vastas M teemas täiendavad lapsepäevad
V.a. Ma konkreetne probleem oli vaid minu endises raamatupidajas, siinkohal ei tohiks puudutatuna tunda ennast need raamatupidajad kellel on kõik korras:)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.