palga laekumine

  • murelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29685 lisas murelik
palga laekumine lisas murelik
Palgapäev on 5ndal kuupäeval. Ettevotte konto on Hansapangas ja töötaja konto SEBis - tööandja teeb makse kyll oigel päeval, kuid seda peale kella 16 ning raha laekub reaalselt töötaja kontole alles järgmisel päeval. Kas see on lepingutingimuste rikkumine voi vastutab tööandja ainult palga oigeaegse väljamaksmise eest mitte laekumise eest?

Ette tänades,
murelik

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29686 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas palga laekumine
5-dal kuupäeval on palgapäev ehk siis sel kuupäeval peab raha laekuma töötaja pangakontole.Kui raamatupidamine teeb ülekanded ära hommikul, siis jõuab raha laekuda päeva jooksul ka töötaja kontole, olenemata pangast.Arvan, et raamatupidaja ei ole selles üldse probleemi näinud, küll aga tuleks temaga sellest rääkida, sest palgaseadus sätestab:
§35. Tööandja vastutus palga maksmise või ülekandmisega viivitamise eest

Palga maksmisega või töötaja pangakontole ülekandmisega viivitamise eest maksab tööandja töötajale iga viivitatud päeva eest viivist 0,5% maksmisele või ülekandmisele kuulunud palgast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ene
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29689 lisas ene
Vastas ene teemas palga laekumine
Kas te pole keegi selle peale tulnud, raamatupidaja võib-olla varem palgaga valmis ei jõua kui alles õhtuks. kui selle palga kättesaamisega on nii kiire võiks ju panka vahetada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29691 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas palga laekumine
No siis tuleb kokku leppida ( töölepingus, kollektiivlepingus) selline kuupäev, millal raamatupidaja oma arvestused jõuab ära teha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Rackoon
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29703 lisas Rackoon
Vastas Rackoon teemas palga laekumine
Ene, mul on sulle kaks ettepanekut:

Esiteks vôiks ettevôte teha omale igasse panka konto mitte toovôtja, mis sa sellest arvad?
-minu arust on see idiootsus!

Teiseks vôiks ju raamatupidaja tulla toole varem 3-4h et ta jôuaks OMA TOO ara teha.
-minu arust on see ka idiootsus!

SEE ON RAAMATUPIDAJA ASI JA TOO, RAHAASJAD KORDA TEHA OIGEKS AJAKS - TA SAAB SELLE EEST PALKA!

Pigem tee see ulekanne varem ara ja tootajad on onnelikud. Kui sa teed selle hiljem on tootajad VAGA PAHASED!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • teine Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29705 lisas teine Maie
Vastas teine Maie teemas palga laekumine
Rackoonile - mõtetu on firmal toita mitut panka, kui tehinguid tehaks tavaliselt ühes pangas; ja samuti on ka raamatupidaja inimene ning miks ta peaks tööle varem tulema (võib olla ei saa ta õigeaegselt dokumente kätte)!?

Enele - minu arvamus, et firmajuht peab antud olukorrale lahenduse leidma, kas siis kokkuleppel töötajatega muutma palgapäeva kuupäeva või garanteerima, et töötasud saaksid arvestatud ja ülekantud õigeaegselt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • h
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29714 lisas h
Vastas h teemas palga laekumine
Mida hiljem laekub,seda kauem alles seisab.Inimene peaks ikka ise panka vahetama, mitte ei pea raamatupidaja ennast kõveraks keerama ühe inimese pärast.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ene
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29715 lisas ene
Vastas ene teemas palga laekumine
See minu eelnev vastus oli mitte sellepärast, et seda minuga alati juhtub. Mulle ei meeldi "virisejad" kes saavad palga kätte õhtu asemel alles hommikul ja sellest nii suure numbri teevad. Ja kui mõni arvab, et raamatupidaja on alati kõiges süüdi siis eksib, igaks juhuks valvel olla 3-4 tundi ööajast ei ole keegi nõus. Tavaliselt ei jõua raamatupidaja oma tööga valmis just siis keegi on oma tööd puudulikult teinud.Aga muidugi ka selles on raamatupidaja süüdi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29719 lisas .
Vastas . teemas palga laekumine
kui on märgitud palgapäev siis peab inimene sel päeval ka oma palga kätte saama, see pole virisemine, vaid seadusest tulenev nõue. Ja mitte inimene ei pea tööandja järgi panka valima, vaid see on ikka tööandja mure, et inimene õigel päeval oma kätte saaks. Ene meelest pole vahet, kas õhtul või hommikul, aga kui see õhtu jutub olema reede õhtu, siis ei saagi inimene palka kätte enne kui esmaspäeva hommikul. Ja teisest küljest, kui ma olen arvestanud, et lepingus märgitud päeval mulle raha laekub, siis teeb ikka tigedaks küll, kui raha arvel pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29721 lisas .
Vastas . teemas palga laekumine
Inimene ei pea panka vahetama selle pärast küll mitte. Paljudel on tänapäeval laenud võetud, nii et neil ei olegi võimalik lasta kuhugi mujale omale raha kanda. Ja paljudel on ka laenude tagasimaksed, mis on tihti paika pandud just arvestades palgapäeva. See on ikka raamatupidaja mure küll, et oma tööd niimoodi korraldada, et palgad õigel ajal arvestatud ja makstud saaks. puhas laiskus, kui ei saa hakkama

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.