Kas juhatuse liikme leping on vajalik?

  • K.Y.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29781 lisas K.Y.
Mind vormistati notari juures juhatuse liikmeks. Ma palusin, et minuga sõlmitaks ka juhatuse liikme leping. Vastuseks sain, et seda pole vaja teha.
Kas tõesti?
Palun tibakene selgitust, kas seda on vaja või mitte ja kui vaja, siis milleks. Ma ise saan aru, et lepinguga reguleeritakse vastutus ja kohustus. Mulle öeldi, et juhatuse liikme tasu ma saama ei hakka, olen palgal teises ettevõttes, mille omanikud on samad.
Hetkel pole mulle veel päris selge, miks oli vaja mind nii kiiresti juhatuse liikmeks vormistada. Sellele küsimusele püüan täna vastuse saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29782 lisas imelik
Mõned lingid lugemist.

Vettpidav leping päästab juhatuse liikme märjaks saamisest | 28.02.2005
Sten Luiga, Advokaadibüroo Luiga, Mugu & Borenius vandeadvokaat
www.rmp.ee/uudised/too/1716

Juhatuse liikme vastutus tuleb täpselt määratleda | 16.11.2005
Lea Liigus, Advokaadibüroo Sorainen Law Offices advokaat
www.rmp.ee/uudised/maksud/3286

Juhatuse liiget on tark lasta vastutusele võtta | 13.11.2006

Karin Madisson, Advokaadibüroo Sorainen Law Offices partner, advokaat
www.rmp.ee/uudised/juhile/5099

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29784 lisas Sirje
Kirjast ei selgu, kas tegemist on AS-ga või OÜ-ga. Kui juhatuse liikme tasu ei maksta, siis ei ole ka vajadust juhatuse liikme lepingu sõlmimiseks. Peale notari juures vormistamist ja Ariregistris kannete tegemist oled B kaardil kui juhtuse liige, kes vastutab koos teiste juhatuse liikmetega firma eest. Sageli on ju nii, et ei ole lihtne saada kõiki juhatuse liikmeid üheaegselt notarisse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K.Y.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29785 lisas K.Y.
tegemist on OÜ-ga.
Minu teada vastutab juhatuse liige kogu oma varaga. Minu juhatuse liikmeks vormistamisega kiirustati liialt, mulle pole selge minu juhatuse liikmeks arvamise vajadus. Kui ma seral mingeid tasusid ei saa, siis miks peaksin ma tahtma vastutada ja milleks võtta endale kohustusi, mida ei tasustata.
Ma olen ikka päris segaduses.

Teine küsimus, kuidas ma saan sellest loobuda.
Kirjalikku paberit mul minu juhatuse liikmeks võtmise kohta pole. Ma pole näinud ka ühtegi üldkoosoleku protokolli või otsust.

Äkki soovitakse minust "tankisti" teha?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29787 lisas Sirje
Juhatuse liikmed vastutavad solidaarselt.Ega see loobumine nii lihtne ka ole, jälle notari juurde ja muudatuse tegemine Ariregistris.Kui saad oma nime B-kaardilt maha, siis võid öelda et ei vastuta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K.Y.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29788 lisas K.Y.
Ma saan aru jah, et vastutavad solidaarselt. Asi on selles, et ma ei tea, mille eest ma hetkel vastutan juba või tulevikus vastutama hakkan. Võibolla soovitakse minuga vastutust jagada asjas, milles ma kuidagi osaline ei ole ja isegi teadlik pole. Minuga ju ei sõlmita juhatuse liikme lepingut ja hetkel ma ei tea, miks mind juhatusse vajati.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29789 lisas .
Mis ime pärast Sa sinna notarisse siis läksid ja ennast lasid juhatuse liikmeks vormistada? Kõik need küsimused, mida Sa siin esitad, tuleb esitada nendele, kes Sind juhatuse liikmeks tegid, ja mõistusega inimene oleks seda juba enne notarisse minekut teinud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29791 lisas Sirje
Sa pead need küsimused omale selgeks tegama.Mõni aeg tagasi puutusin kokku MTÜ juhatuse liikmetega, kus MTÜ juhatuses oli 3 liiget aga sisuliselt juhtis seda üks inimene(juhatuse liige).Äkki ta suri ja nüüd tulid välja tohutud võlad, mida juhatuse kaks liiget "rõõmsasti" maksavad.Nii et tee omale asi selgeks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K.Y.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29792 lisas K.Y.
Kuna üks juhatuse liikemetest pakkus mulle juhataja kohta. Ma ütlesin, et olen valmis proovima, kuna olen ametis teises ettevõtte juhtkonnas, siis pakuti mulle, et prooviksin võtta lisakoormusena juhataja koht teises OÜ-s, mis on omanike omavahel kaudu seaotud (st neil on samad omanikud).
Õhtul pärast tööd palus üks juhatuse liige mul sõita temaga notari juurde, kusjuures ma arvasin, et tal on omad asjaajamised, st vaja keegi juhatusest välja arvata ja paari asja veel muuta, et pakun vaid küüti.
Ja siis ütles ta mulle, et mind pannakse asemele, kuna eelmine juhatuse liige ei saanud oma asjadega hakkama.
Ma olin valmis vastu võtma juhataja kohta, kuid arvasin, et asjad käivad oma loomulikku teed nagu need käima peavad.
Mulle öeldi, et paneme kõik asjad kenasti paika, kuid juba see, et juhatuse liikme lepingut minuga ei sõlmita, tekitas minus kahtlusi, kas mu nõusolek oligi õige tegu.
Võibolla ma muretsen asjatult, et kõik on ok.
Firmat juhtida ei ole mingi küsimus, lihtsalt pole kunagi varem kokku puutunud lepinguta kokkulepetega. Suusõnalisel kokkuleppel pole juriidilist kaalu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • K.Y.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29793 lisas K.Y.
Aitüh, Sirje! Seda ma püüangi teha. Oleneb, palju mulle tõtt räägitakse. Ma palun näha ka raamatupidamise aruandeid. Mul on ju juhatuse liikmena selleks õigus. Kui ei näidata, järelikult on selleks mõni ebameeldiv põhjus.
Krediidiinfos informatsioon maksehäirete kohta puudub.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.