Puhkuseraha

  • kolmapäev
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29823 lisas kolmapäev
Puhkuseraha lisas kolmapäev
Tere,

küsimus on järgmine :

Töötajal on ettenähatud reeglina 28 kp puhkust. Nii näiteks ma tahan välja võtta 2 nädalat ehk siis 14 päeva oletame et 01.01.2007-14.01.2007 (hetkel ma ei arvesta, et 1.01 on püha)
Nii..Selle perioodi sees 01.01-14.01 on 14 päeva, aga tööpäevi ju 10. Nüüd ma ei saagi aru, kas makstakse 10 päeva puhkuseraha või ikka 14 (seega puhkepäevad kaaaarvatud?!) Samas aga kui neid ei maksta, vaid tööpäevade eest, siis ma pole ju järelikult saanud 14 päeva puhkust, sest laup/pühap on nii v naa mul ametlikult vabad...Või tehakse nii, et puhkepäevi sisse ei arvestata ja lihtsalt pikendadatkse perioodi 4 päeva võrra? 01.01-18.01...Ilmselt mitte :(

Sellepärast ma ei saagi aru, et kui ettenähtud 14 päeva, siis see peaks ka nii olema, mitte ametlikult ja rahaliselt hüvitatakse 10 päeva eest või makstakse mulle ka nende kodus oldud laupäeva /pühapäeva eest ka?


Ettetänades Malle

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29825 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkuseraha
Väga arusaadav selgitus:
Puhkusetasu arvutamine
www.palk.ee/artikkel.php?uid=9

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ?
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29828 lisas ?
Vastas ? teemas Puhkuseraha
aga sealt ma ei saagi aru ju?! sealne näide on pigem just nii, et ei arvestata puhkepäevi sisse??

Ehk saaks natuke täpsemalt, mitte linke ette visates. Foorumis ikka suheldakse arutamise teel ja antakse nõu/aidatakse. Ma vaatasin seda linki küll, aga ikka soovin üle täpsustada...See ei tohiks ju nii raske olla



Malle

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29830 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas Puhkuseraha
laupäev ja pühapäev arvestatkse puhkusepäevade sisse ja nende päevade eest makstakse ka puhkusetasu.Aluseks võetakse arvestuse vajadusele 6 eelmise kuu töötasu, kui Sa ei ole just kuupalgaline.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29831 lisas imelik
Vastas imelik teemas Puhkuseraha
Oh kui tundlik, vahel ongi raske ühest vastust anda kui küsimus ei ole selgelt esitatud ja kui vastus võib olla nii ja naa.

Puhkust arvestatakse kalendripäevades(v.a. pühad).

Puhkusetasuks arvutatakse päevatasu samuti kalendripäevade järgi mis korrutatakse puhkusepäevade arvuga.

On arvestuse erand neile kes saavad ainult kindlat kuu palka siis säilitatakse palk ja võetakse arvesse tööpäevad.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Annike
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29832 lisas Annike
Vastas Annike teemas Puhkuseraha
Kui tahad võtta puhkust 01.01.-14.01 siis arvestatakse puhkuse päevi 13 (kuna 01.01 on püha) ja vastavalt nende päevade järgi saad ka puhkusetasu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.