Vanemapalk

  • Ave
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29844 lisas Ave
Vanemapalk lisas Ave
Kuidas käib vanemapalga arvestus?...Lähen selle aasta detsembris dekreeti ja olen aru saanud ,et arvestus käib siis minu 2005 nda aasta sotsiaalmaksustatud tulu järgi...aga täpsemalt kuidas...paluks puust ja punaselt lihtsa´t lahtiseletust!
Ja kui minu mees sooviks taotleda vanemapalka siis poole aasta pärast....millise aasta järgi käib temal arvestus...,kas ka 2005 või 2006 nda järgi!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29845 lisas imelik
Vastas imelik teemas Vanemapalk
Mis tähendab dekreeti? Kui lähed detsembris rasedus -ja sünnituspuhkusele sünnituslehe alusel siis maksab haigekassa sulle sünnitushüvitist reeglina 140 päeva eest ja arvestusse läheb 2005 aasta sots.maksuga maksustatud tulu. Edasi peale rasedus-ja sünnituspuhkust lähed lapsehoolduspuhkusele ja hakad saama vanemahüvitist seega juba 2007 aastal ja arvestusse läheb 2006a. tulu.
SÜNNITUSHÜVITIS:
2005 tulu / 365= kalendripäeva keskmine * 140
VANEMAHÜVITIS:
Aastatulu jagatakse 12 kuuga, kuid 12 kuust lahutatakse eelnevalt päevad, mil vanem oli haiguslehel, hoolduslehel või rasedus- ja sünnituspuhkusel. Jagatis ongi vanemahüvitise suurus, millest maha veel tulumaks.
Mehel kah siis arvestuse aluseks sama aasta mis sul.
lisa infot:
Haigekassa
www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/synnitus/
Sotsiaalkindlustus - Vanemahüvitis
www.sm.ee/est/pages/index.html

Andmeid oma sm. maksustatud tulude kohta saad vaadata läbi e-maksuameti(interneti panga kaudu näiteks).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ave
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29846 lisas Ave
Vastas Ave teemas Vanemapalk
suur tänu !

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ave
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29849 lisas Ave
Vastas Ave teemas Vanemapalk
üks küsimus veel?
kas sünnitushüvitise arvestamisel ka lahutatakse need päevad ,millal olen olnud haiguslehel.... seda ,et...
SÜNNITUSHÜVITIS:
2005 tulu / 365- haiguslehel oldud päevad = kalendripäeva keskmine * 140 ...?????

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29850 lisas imelik
Vastas imelik teemas Vanemapalk
Ikka jah töövõimetuslehel oldud aeg maha. Ja veel lõpp summast peetakse kinni ka tulumaks 23%.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.