Haigusleht

  • heimo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29853 lisas heimo
Haigusleht lisas heimo
Tere!

Probleem järgmine: olin enda endise tööandja juures tööl alates 10 juuli kuni 23 okt. Septembri kuus oli nädal aega haiguslehel, kuid minu tööandja ei v6tnud septembri kuu palgast maha mu haigusega tulenevat raha. Nyyd siis kui on käes l6pparve tasumise aeg, v6ttis ta selle raha maha. Kas selline hilisem tegevus on lubatud?
teiseks, kui palju (mitu %) väheneb minu palk haiguslehel olles? Minu keskmine kuupalk oli 6000 ekk neto ning endine tööanjda v6ttis ligi 2000 krooni haiguslehel olemise eest maha, kas see summe pole mitte liiga suut nädala aja eest? Minu teada korvatakse haiguslehel olles 80% palgast vms. Kas keegi oskab seletada, kas mul t6mmati praegu nahk yle k6rvade v6i on see k6ik 6ige?

Heimo

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29856 lisas imelik
Vastas imelik teemas Haigusleht
Ilma töötaja nõusolekuta ei tohi midagi kinni pidada mida palgaseadus ei luba. Seega võib oletada, et kinnipidamine lõpparvest oli ebaseaduslik see, et tööandja koheselt ei arvestanud septembri kuu töötasu õigesti on tema probleem. 23.okt oli töölepingu lõpetamise päev miks räägid alles nüüd lõpparvest??? Selle oleksid pidanud kätte saama 23.okt-l.

Palga arvestus käib ikka tööpäevade ja tööl oldud päevade järgi ja bruto summas mitte % järgi. Raske öelda kas 2000 suur või väike. Haigekassa hüvitise arvestus ja maksmine ei puuduta kuidagi tööandjat ja palgaarvestust; kinnipidamisi.

PALGASEADUS
www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=924080

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29859 lisas sirje
Vastas sirje teemas Haigusleht
Kui Sa just haiglas ei olnud, siis makstakse Sulle haiguslehe teisest päevast ja 80 %, haigustasu makstakse Sulle haigekassa kaudu 2005.aasta sots.maksuga maksustatult tulult

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Heimo
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29860 lisas Heimo
Vastas Heimo teemas Haigusleht
Aga millised kohustused on tööandjal sel hetkel kui ma haiguslehel olen. Mitu protsenti kuu keskmisest palgast peab tema minule maksma sellel ajal kui ma haiguslehel olen.
Minule tudub, et ma sain tüssata, sest arvutasin, et minu keskmine päevapalk on 200kr ning mul on võetud 2000kr nädala pikkuse haiguslehel olemise eest maha. Haigekassalt sain haigustoetuse kätte!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29862 lisas imelik
Vastas imelik teemas Haigusleht
Tööandja ei pea midagi/sentigi maksma selle aja eest kui töötaja töövõimetuslehel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29863 lisas hiir
Vastas hiir teemas Haigusleht
Sinu haiguslehel oldud aja eest ei pea tööandja sulle töötasu maksma. Nende päevade eest tasub haigekassa.
Kuigi tööandjal ei ole õigust ilma sinu loata sinu palgast midagi kinni pidada, oled ju põhimõtteliselt rohkem raha kätte saanud. Nõua tööandjalt selle kinnipidamise kohta arvutuskäiku - las tõestab, kuidas ta selle 2000 krooni sai.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.