tükkipalk

  • kaili
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29869 lisas kaili
tükkipalk lisas kaili
kui ma olen tükkipalgal kas siis peab tööandja mulle 10%palgale juurde maksma????(õhtusel ajal??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29879 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas tükkipalk
TLS ei sätesta tükipalga kohta midagi. Töölepingu sõlmimisel tuleb lepingusse kindlasti kirja panna kuupalk. Näiteks et kuupalk 3500 krooni, mis sisaldab ka lisatasu õhtusel ajal töötamise eest.
3000 krooni ehk min palga peab ju tööandja Sulle igal juhul maksma.Ma ei tea kuidas on sõlmitud Sinu tööleping, kuid ei ole seaduslik kui seal on, et tasumine toimub tükitöö alusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • annaliisa
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29896 lisas annaliisa
Vastas annaliisa teemas tükkipalk
Kaili!
Palgaseaduse §17. Lisatasu õhtuse ja öötöö eest

Töö eest õhtusel ajal (kella 18-st kuni 22-ni) või öösel (kella 22-st kuni 6-ni) makstakse töötajale lisatasu või suurendatakse põhipalka vastavalt poolte kokkuleppele. Lisatasu iga töötunni eest õhtusel ajal ei tohi olla väiksem kui 10% ja öösel väiksem kui 20% töötaja tunnipalga määrast.
Peaksid siin pöörama tähelepanu sõnale lisatasu sest tükipalgasüsteemi korral on keerukas ning tobe erinevaid töönorme kehtestada selleks, et põhipalka suurendada. Seega peaksid Sa saama õhtuse aja eest 10% lisatasu töölepingus kokkulepitud palgamäärast.

Sirje:
Töölepingu kohutuslikuks tingimuseks olev kokkulepe töötasu kohta peab sätestama töötasustamis- ehk palgatingimused. PaS paragr 3 kohaselt on nendeks palgamäär, lisatasud, juurdemaksed, palga maksmise kord ja PALGASÜSTEEM e palga arvutamise viis. Tükipalgasüsteemina tuntakse palgaarvutamise viisi kus töötaja nõudeõiguse ja tööandja maksekohustuse aluseks on töötulemuse ühik. Töötulemuse ühiku eest makstava tasu suurus määratakse kindlaks töö (tükitöö) hindena, lähtudes palgamäärast ja töö normimise viisist. Seetõttu realiseerub ka tükitööpalgasüsteemi kaudu töötajale töölepingus kindlaks määratud palgamäär. Kahjuks on tükipalgasüsteemi kirjeldamine pikk ja keerukas ning lihtinimesed kutsuvad seda tükitööks. Palgasüsteemide kehtestamine kuulub siiski tööandja pädevusse ja ükski seadus seda ei keela, VAID:
Palgaseduse §11. Palgasüsteemide kehtestamine

(1) Tööandja kehtestab palgasüsteemid (tehtud töö eest tasu arvutamise viisid), arvestades sõlmitud kollektiivlepinguid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29897 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas tükkipalk
Kaili.
Tahtsin oma eelmises vastuses öelda, et kui tööandja kirjutab töölepingusse , et kuupalgamäär on 3500 krooni ja see sisaldab tasu õhtusel ajal töötamise eest, siis ei ole töötajal enam õhtusel ajal töötamise eest õigust lisatasu nõuda.
Küll aga ei kehti see siis kui lepingujärgne kuupalgamäär on min, palk.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.