Mida teha?

  • AA
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29870 lisas AA
Mida teha? lisas AA
Mina saan palka ameti tunnipalga ja kehtiva palgasüsteemi alusel.
See on siis tunnipalk + tükkitöö. Tükitööle on määratud normid, mille täitmisel saab vastava % tunnipalgale juurde. Tükitöö normidele on määratud ka maksimum. Mina jõuan need maksimum normid täita tihti ka 5-6 tunniga (8 tunnine tööpäev on) ja ülejäänud töö eest ei saa ma nagu midagi.

Kas mul on kohustus neid norme ületada, kui ma suudan selle töö ära teha 5-6 tunniga?
Kas ma võin normi täis saamisel lihtsalt vahtida oma 8 tundi täis?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29875 lisas molly
Vastas molly teemas Mida teha?
seda kuidas makstakse normi ületamise puhul pead ikka tööadjalt küsima.loogiline on küll,et kui teed rohkem saad ju rohkem palka.
umbes 4 aastat tagasi õmblusvabrikus oli meil küll nii,et mida rohkem tegid seda rohkem said palka(nii oli ka muideks nõuka ajal).aga praeguseid ettevõtjaid ei tea ,küsi tööandjalt

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • AA
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29898 lisas AA
Vastas AA teemas Mida teha?
Asi on nii et meil on määratud maksimum norm kuni milleni makstakse. Kui teed üle selle maksimumi siis rohkem lihtsalt ei maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29899 lisas .
Vastas . teemas Mida teha?
kui rohkem ei maksta, siis pole tõesti mõtet teha. Tee aeglasemalt, või tõepoolest vahi niisama ülejäänud tunnid. Või kas on üldse vajalik kohal olla, kui tööd pole? Ehk võid ära minna. Tööandja ilmselt ei taha, et tehtaks rohkem, kui norm ette näeb. Ju tal siis pole vajadust. Kui tekib vajadus, siis hakatakse ka maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.