puhkusejääk TL lõpetamisel

  • Kerda
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29901 lisas Kerda
Ma ei saa areu puhkusejäägi arvestamisest TL lõpetamisel. Mulle tundub, et nii palju kui on erinevaid raamatupidajaid on ka erinevaid arusaamu sellest. Kuidas sisi ikkagi arvestada töötajale nt kes töötas 27.09.06-11.11.2006.a.
Mina saan aru nii, et jääk tekib ainult okt kuu eest 2,33, kuna nii sept kui nov kuu on alla 15 päeva.

Aga tean ka ,et võetakse kõik kokku ja siis tekiks nagu kahe kuu eest õigus. Kumb see õige on? Mitte ei saa aru.
Ette tänulik!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29902 lisas imelik
Vastas imelik teemas puhkusejääk TL lõpetamisel
Ega ei ole ikka nii - erinevad raamatupidajad ja erinevad arvamused. Tööaastat/töökuud EI ARVESTATA KALENDRI KUUDE JÄRGI.

See arvestus on seadusega ja määrusega otseselt paigas.

1. Tööaasta on aeg, mis algab selle tööandja juures tööle asumise päevast ja kestab järgmise aasta sama päevani. Järelikult on töökuu aeg mis algab selle tööandja juures tööle asumise päevast ja kestab järgmise kuu sama päevani. Puhkuseseadus §3.

27.09.06-26.10.06 1 kuu
27.10.06-11.11.06 16 päeva

2. Kasutamata puhkuse kindlakstegemisel võetakse iga töötatud kuu kohta 1/12 aasta puhkuse kestusest. Töötatud kuude arvutamisel jäetakse vähem kui 15 päeva võrra täiskuude arvu ületavad päevad välja, 15 ja enam päeva ümardatakse terveks kuuks. Puhkusetasu arvutamise kord § 4.

16 päeva on rohkem kui 15 päeva järelikult ümardatakse terveks kuuks.
Kokku 2 kuu eest hüvitis. Kui ettenähtud aasta puhkus 28 päeva .
28/12=2,33*2 töökuud=4,66

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.