tööle vormistamine

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29907 lisas anne
Käisin 2 nädalat ühes firmas tööl.Töölepingut ei sõlmitud minuga,nüüd maksti palk mulle firma arvelt ära.Ma ei saa asjast aru,kas on võimalik mind ametlikult tööle vormistada ilma töölepingule alla kirjutamatta?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29908 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööle vormistamine
Tööle lubamine on võrdne töölepingu sõlmimisega. Nii, et oled ametlikult tööl.

EESTI VABARIIGI TÖÖLEPINGU SEADUS
§28. Töölepingu vorm

(1) Tööleping sõlmitakse kahes eksemplaris, millest üks jääb töötajale, teine tööandjale. Ainult töö tegemiseks, mille kestus ei ületa kaht nädalat, võib töölepingu sõlmida suuliselt.

(2) Tegelikult tööle lubamine tööandja poolt on võrdsustatud töölepingu sõlmimisega, sõltumata töölepingu vormistamisest. Sel juhul vormistatakse tööleping kirjalikult tingimustel, mida tegelikult kohaldati. Kui tegelikud tingimused olid töötaja jaoks halvemad seaduses, haldusaktis või kollektiivlepingus ettenähtust, kohaldatakse vastavat seadust, haldusakti või kollektiivlepingut.

(3) Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29909 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööle vormistamine
viga sees, parandus:
Nii, et olid ametlikult tööl.
Kuna kaheks nädalaks võib sõlmida suulise töölepingu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29910 lisas anne
Vastas anne teemas tööle vormistamine
"Töölepingu vormistamata jätmine või nõuetevastase vormistamise eest kannab tööandja haldusvastutust"
Mis nagu see siis tähendab?Kas tööandja oleks siiski pidanud siis lepingu koostama minuga?
Olen suht tumba ise nendes asjades:(

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29911 lisas anne
Vastas anne teemas tööle vormistamine
Ok,meil oli suuline leping et saan palka 6000 eeku kuus,töötasin seal 2 nädalat,st pidin saama siis palka ju 2727...aga nüüd ta kandis mulle üle ainult 835 eeku.Neil pidavat olema sel nii et pool palka mustalt,pool ametlikult,mida ta mulle muidugi ennem ei öelnud.Mida ma nüüd siis tegema peaks et oma raha kätte saada.Ta ise keeldub maksmast seda mulle,väidab et 2 nädalat oli õppimise aeg,mida meil ka jutuks polnud:(
Esimesel päeval leppisime kokku et palk 6000 ja muust juttu polnud,asi oli nagu selge mulle aga nüüd hakkab mingit oma jama ajama.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29913 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööle vormistamine
Nüüd ei saa ma enam midagi aru!
Küsin üle kui tohib:
Kas leping pidi olema tööks mis kestab 2 nädalat või ikka määramata ajaga tööleping aga tööl käisid 2 nädalat ja enam ei käi või käid edasi?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • anne
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29914 lisas anne
Vastas anne teemas tööle vormistamine
Asi läks vist natuke segaseg jah..
Tööl käisin 2 nädalat,lepingut minuga ei sõlmitud,mitte kuhugi ma ala ei kirjutanud...
jäi nagu suusõnaline jutt et palk 6000..

2 nädalat töötasin seal ja siis lahkusin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29915 lisas imelik
Vastas imelik teemas tööle vormistamine
Eeldan siis, et pidi sõlmitav tööleping olema määramata ajaks ja ise lihtsalt lahkusid töölt(midagi ei meeldinud) ilma etteteatamata(peale kahe nädalast tööd). Nii jah!

Sellisel juhul tööleping ikka veel kehtiv kui pole lõpetatud, sest see, et pole kirjutatud allkirja lepingule ei tähenda, et töösuhet pole. Töölt lahkusid seega omavoliliselt selles omad reeglid.
Väga raske sellises "pudru-kapsad" midagi soovitada, sest algul lepitakse ikka kõiges omavahel kokku(mitte ainult PALGAS) ja fikseeritakse see kirjalikult. Võid proovida töövaidluskomisjoni poole pöörduda kui tööandja konkreetseid vastuseid ei anna.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kröösus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29948 lisas kröösus
Vastas kröösus teemas tööle vormistamine
ee....et kuda siis nii?allkirja kuskil pole antud,seega ka mingeid "tingimusi" pole esitatud.ju inimene oli "mustalt" katseajal,seega ka mingit lepingut pole.mis tähendab suusõnaline tööleping?samahästi võib öelda,et see on ahistamine,miski tüüp käsutab miskit teha ja vahetevahel lubab miskiseid kroone visata....

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.