Hüvitus töötukassalt

  • palgata jäänud võlausaldaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29918 lisas palgata jäänud võlausaldaja
Hüvitus töötukassalt lisas palgata jäänud võlausaldaja
Mulle helistas pankrotihaldur ja teatas, et firma, kus ma kunagi töötasin ja palk saamata jäi, läheb äriregistris kustutamisele. Pankrotihaldur soovis, et täidaksin avalduse, mille ta mulle annab, töötukassale ja annaksin oma kontonumbri ning kunagise TVK otsuse originaali (saamata jäänud palga kohta), mille alusel ma töötukassast hüvitust saan.

Kas keegi oskab öelda, kuidas selle hüvituse maksmisega on?
Ma tean, et varem maksti 2 x kuu keskmine palk.
Ma uurisin kohtumajast selle tsiviilasja kohta ja sealne ametnik ütles mulle, et pankrot jäi välja kuulutamata, firma on ülepea võlgades ja varatu, tegevust ei toimu. Minu nime vülausaldajana asjas ei olnud. Ta sovitas rääkida pankrotihalduriga. Pankrotihaldur muud ei räägi, kui et saaksin temaga kokku ja täidaksin avalduse Töötukassale.
Palun andke viiteid, kustkohast saaksin selle kohta täpsemalt lugeda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kas ma olen õigel teel?
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29919 lisas kas ma olen õigel teel?
Vastas kas ma olen õigel teel? teemas Hüvitus töötukassalt
www.riigiteataja.ee/ert/act.jsp?id=1047736
4. peatükk
HÜVITISED TÖÖANDJA MAKSEJÕUETUSE KORRAL
§ 19. Tööandja maksejõuetus
§ 20. Hüvitised tööandja maksejõuetuse korral
§ 21. Hüvitise taotlemine tööandja maksejõuetuse korral
§ 22. Tööandja maksejõuetuse korral makstava hüvitise määramine ja väljamaksmine

Kas siit võiksin saada vastuseid?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kersti
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29924 lisas Kersti
Vastas Kersti teemas Hüvitus töötukassalt
Kas on ikka õige anda oma kontonumbrit kellelegi pankrotihaldurile ja kirjutada veel oma käega avaldus Töötukassale.Minu arust need asjad nii ei käi,õigem on küsida nõu juristilt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29925 lisas imelik
Vastas imelik teemas Hüvitus töötukassalt
Hüvitis tööandja maksejõuetuse korral
Kui suur on töötuskindlustushüvitis?
jne...
www.tootukassa.ee/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • võlausaldaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29932 lisas võlausaldaja
Vastas võlausaldaja teemas Hüvitus töötukassalt
mulle anti kohtus pankrotihalduri telefoni number ja nimi ja samalt numbrilt helistas mulle meesterahvas, kes soovis kokku saada ja TVK originaal ning kontonumber talle anda. Et tema teeb avalduse töötukassale, vaja on vaid minu allkirja.
kas siin on midagi valesti?
kohtust anti mulle ju sama number...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • võlausaldaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29933 lisas võlausaldaja
Vastas võlausaldaja teemas Hüvitus töötukassalt
ma töötan hetkel. mulle ei maksta töötuskindlustushüvitist. mulle makstakse mingit muud hüvitist saamata jäänud palgaga seoses.
tööandja maksejõuetus on õige.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • võlausaldaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29935 lisas võlausaldaja
Vastas võlausaldaja teemas Hüvitus töötukassalt
pankrotihaldurid.eer.ee/pankrotihaldur/KuvaPankrotihaldurid.do
Isikuandm ed
Eesnimi : Andres
Perenimi : Aro
Linn: Tallinn
Aadress: Türi tn. 6
Indeks: 11313
Email:
Tel: 56 54 773, 6556 071
Tunnistuse nr. : 168

siin on tema andmed, kõik on ju ok. on pankrotihaldurina nimekirjas täiesti olemas, aga oma nime ei öelnud mulle telefonis, kui küsisin:"Kes teie olete, kuidas on teie nimi?" see oli imelik. Tahtsin ju teada, kellega ma räägin.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 8 kuud tagasi #29936 lisas imelik
Vastas imelik teemas Hüvitus töötukassalt
www.tootukassa.ee
Hüvitis tööandja maksejõuetuse korral.

Kui tööandja on läinud pankrotti, saab maksejõuetuse hüvitist taotleda Töötukassalt vaid pankrotihaldur, seevastu hüvitis ise makstakse otse pankrotistunud ettevõtte töötajatele.

Halduri esitatud avalduse koos lisadega vaatab Töötukassa läbi kümne päeva jooksul. Sageli ei ole aga kõik dokumendid korras ning Töötukassal tuleb menetlustähtaega pikendada 14 päeva võrra. Tähtaja pikendamisest teatab Töötukassa avalduse esitajale viivitamatult.

Kui Töötukassa otsustab hüvitise määrata, makstakse hüvitis töötaja pangakontole või posti teel hiljemalt viiendal päeval hüvitise määramisest arvates. Tööandja maksejõuetuse korral hüvitab Töötukassa töötajale saamata jäänud palga ja puhkusetasu ning enne või pärast tööandja maksejõuetuks tunnistamist töölepingu lõpetamisel saamata jäänud hüvitise.

Töötukassa poolt makstava hüvitise piirmääraks on töötaja kolmekordne keskmine kuupalk, mis ei või ületada kolmekordset statistikaameti poolt avaldatud Eesti keskmist brutokuupalka. See tähendab, et osa töötasu võib töötajal jääda saamata.

Nagu kõikidelt Töötukassa poolt makstud hüvitistelt, peetakse ka maksejõuetuse hüvitiselt kinni 23% tulumaksu. Samuti peetakse kinni kohustusliku kogumispensioni makse 2%. Töötukassa maksab hüvitiselt 33% sotsiaalmaksu.

Maksejõuetuse hüvitisele on õigus kõigil töötajatel, välja arvatud ettevõtte juhatuse liikmed ja isikud, kes teevad tööd töövõtulepingu alusel. Nendel on õigus nõuda saamata jäänud tasu võlausaldajatena pankrotimenetluse käigus üldise korra kohaselt.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • võlausaldaja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29938 lisas võlausaldaja
Vastas võlausaldaja teemas Hüvitus töötukassalt
aitäh, imelik! :)

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.