Tööandja ei maksa palka ja ähvardab lepingu lõpetada ilma sentigi maksmata

  • Joorits
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29972 lisas Joorits
Olen Norras tööl ja tööandaja ei hoia kinni töölepingust. Ei maksa palka (pole sentigi palka saanud va. siia sõites majandusavanss 2500 ja palgapäev on lepingujärgselt 10 kuupäev millest juba 16 päeva möödas) ja ei suuda tööga (viimasel neljal nädalal 13 töötundi)arustada. Kui selgitusi küsisin siis ütles, et olen firmale ebalojaalne ja lõpetab töölepingu ära. Vastasin, et hea küll, lõpetame ära muidugi aga millal ma saan teenitud palga(lepingus 6700), komandeeringu raha (500 päev) ja lõpparve? Selle peale öeldi, et tuled eestise, lõpetame lepingu ja siis vaatame mis rahast saab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sirts
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29975 lisas sirts
kas su tööandja on Norra firma?
kui aus olla, siis peaksid pöörduma kuhugi ametiühingu poole. mina ei tea, kuidas töövaidlused rahvusvahelisel tasandisl käivad.
aga kes su Norra tööle vahendas? võta selle firmaga ühendust ja räägi lugu ära.

kui su tööandja on eesti firma ja sa vaid töötad töölähetusega Norras, siis pead mineva Tallinna- ja Harjumaa Töövaidluskomisjoni ja kirjutama avalduse. Töövaidluskomisjon aitab sul saamata jäänud palga kätte saada.
Minu arust on sul esimese asjana vaja esitada tööandjale lahkumisavaldus Töölepinguseaduse paragrahv 82 alusel töölepingutingimuste täitmata jätmise pärast.
Selle avalduse pead esitama 5 päevase etteteatamisega. Kui täna esitad, siis viienda päeva kuupäeval palud end töölt vabastada. Ja sinnani oled tööl.
Olgu mis tahes, lojaalne või mitte, palka ei tohi kinni hoida, see tuleb alati lepingus nimetatud kuupäevaks töötajale välja maksta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Joorits
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29979 lisas Joorits
Tööandja on eesti firma. Jama on selles, et olen ise Norras ja ei saa kuidagi koju ka. Pole raha ega suusõnaliselt tööandaja poolt lubatud autot. Kui nüüd tööandja kannab mulle raha näiteks tagasisõiduks ja siis hiljem ütleb, et see oli osa palgast siis on jälle jama seis. Transport edasi - tagasi oli süüsõnaliselt kokku lepitud tööandaja poolt.
Kui mulle mingi raha kantakse kas siis peab ülekande juures ka mingi kindel selgitus olema näiteks mis on komandeeringu raha (lepingus seisab 500kr päev), mis palk (lepingus kuus tuhat millegagi) ja mis on mõeldud transpordiks või mingite muude kulude katteks (a-la töö vahendid, side)

Samuti olen kuulnud, et komandeeringu raha peaks saama enne komandeeringule asumist?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Joorits
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29983 lisas Joorits
Üks asi veel. Tegemist on katseajaga ja ma asun teises riigis. Kas tööandaja võib töölepingu äralõpetada ilma, et mind eestise tagasi organiseerib teatades töölepinugu lõppemisest kirjalikult kolm päeva ette?
Idee järgi praegu komandeeringu raha jookseb (500 päev) ja tööandaja püüab nii oma raha kokku hoida.
Kas kirjalik etteteatamine tähendab seda, et ma pean sellele allakirjutama või tööandaja lihtsalt annab sellise käskiraj välja ja a-la faksib selle mulle?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Ma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29985 lisas Ma
Loogiline, et lähed kohale. Loed kõik hoolikalt läbi, enne ei pea midagi allkirjastama. Saad ju vajalikud dokumendid ka kätte, mis koostatakse töölepingu lõpetamisel-käskkiri, tööleping(sinu eksemplar),millesse on tehtud kanne ja täidetud kõik vajalik, tööraamat jne. Igas asutuses on oma siseeeskirjadega paika pandud kord. Siin on raske niimoodi nõu anda. Pöördud ju hiljem tööhõivesse, sinna on kõiki neid dok. vaja. Rahad kantakse üle eelviimasel tööpäeval.Oleneb kõik asutusest,ole aga ise hoolas...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Soovitan sulle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29995 lisas Soovitan sulle
kirjuta Tööinspektsiooni juristile
räägi oma mure ära ja palu abi. kui tema sind nõuga ei aita, siis ta kindlasti suunab, kust ja kuidas abi saada.
Siin on veel 2 peajuristi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Soovitan sulle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29996 lisas Soovitan sulle
pane paralleelselt kiri Ülle Simulman -ile.
Töövaidluskomisjon.
Kirjuta ka talle oma olukord ära ja küsi, kuidas sa abi saad, kui sa ei ole Eestis ja tööandja on sind komandeeringus oleku ajal hätta jätnud.
Peaasi, ära alla anna!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Joorits
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30007 lisas Joorits

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30008 lisas Helga
Loodan, et mitte liiga hiline vastus.
Tööandja on sind lähetusse saatnud, seega pole sul midagi karta. Tema kohustus on sind sealt ära tuua, maksta majutuse jm põhjendatud kulude eest, maksta päevaraha ja säilitada keskmine palk. Kui ta ei suuda sulle lähetuses tööd pakkuda on tema probleem. Kindlasti aitab Tööinspektsioon abiga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • m.
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30090 lisas m.
oleks hea teada, kuidas olukord lõppes/lõppeb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.