Palgatingimuste muutmine - kui tihti?

  • Huviline
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29978 lisas Huviline
Tere,

Öelge palun, kui tihti oleks normaalne või siis soovituslik töötaja palgad üle vaadata?
On selle kohta järsku midagi varem kirjutatud?

Endal selline mure, et viimased 7 aastat pole palka muudetud ja ega eriti sellest kuulda ka midagi taheta. Tööstaaži algus juba 10 aasta tagune samas ettevõttes.
Hetkel olen veel lapsega kodus aga enne lapsehoolduspuhkusele jäämist oli mu sissetulek väga hea.
Hea oli palk seetõttu, et oli võimalik teha lisatööd ja lisatasu oli enamasti kaks põhipalka juurde - summaga olin väga rahul, kuid töölepingus vaid märge põhipalga kohta. Enne lapsega koju jäämist soovisin, et tehtaks töölepingusse ka palgamuudatus aga see lubati teha tööle naasmisel, sest selleks ajaks ilmselt juba teised palgad.
Nüüd soovisin minna tööle poole koormusega ning pakuti teist kohta ja poole väiksemat põhipalka ning lisatasu teenimise võimalus on minimaalne.
Allesjääva summa eest ma nõus tööle pole minema kuni raha veel säästudest jagub ja kodus on mul õigus olla ju lapse 3-aastaseks saamiseni.
Tööle lähen ilmselt siis kui laps saab kolm ja õigus on mul ju saada oma endine töökoht. Samas on ka see ilmselt kahtlane, et mu endised tingimused taastatakse, sest töö on mitme inimese vahel ära jagatud ja sel juhul minu töö tegijad jääks ju ka lisarahadest ilma, ning nende tingimused halveneksid.
Üks võimalus palka juurde saada on ilmselt kõrgharidus kätte saada ehk lõputöö ära teha Samas lõputöö kaitsmine saaks alles siis olla, kui olen juba mõned kuud tööl käinud – kas mul on õigus peale pikka puhkust ka töölt küsida puhkust diplomitöö kirjutamiseks? Ilmselt ei vaadata sellele hästi.
On Teil soovitusi, kuidas käituda?

Tänan!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • link
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29994 lisas link
Palgaläbirääkimised
www.job.ee/index.php?leht=47

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Helga
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30009 lisas Helga
Tööandja kohustus on sulle säilitada sama töö, mida tegid enne koju jäämist. Mina sinu asemel küll ei muretseks teiste pärast või kuidas tööandja lahendas sinu kodus olemise ajal töö ülesanded.
Kahjuks ei ole haridust tõendav dokument tööandjale argumendiks palga tõstmiseks. Riigi struktuurides see avaldab vähest mõju, eraettevõtluses see omab tähtsust tööle kandideerimisel. Õppepuhkust on sul õigust alati saada kuid kahjuks on tasulist ainult 10 päeva ja ülejäänud min. palgaga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.