mis loetakse tööstaaži hulka ja mis mitte?

  • Pille
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29981 lisas Pille
1) Vanasti kanti tööraamatusse ka töötaja kutsekeskkoolis ning sõjaväes käimise aeg - ega neid ometi tööstaaži hulka pea arvutama?
2) Kas töövõtulepinguga töötatud aeg arvestatakse pensioniõigusliku tööstaaži hulka?

Palun aidake

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #29992 lisas imelik
Töötajate tööraamatutes on väga oluline informatsioon kuni 1999. aastani välja teenitud pensioniõigusliku staaži kohta. Edasi arvestus isikustatud sotsiaalmaksu alusel.

TLS
§19. Pidev tööstaaž sama tööandja juures

Pidevat tööstaaži sama tööandja juures arvutatakse eeskirjade järgi, mis on kehtestatud tööandja poolt või kollektiiv- või töölepinguga. Igal juhul arvatakse mainitud staaži hulka sama tööandja juures töölepingu alusel vaheaegadeta töötatud aeg, töölepingu peatumise aeg ja sunnitult töölt puudutud aeg.

PUHKUSESEADUS
§4. Tööaasta arvutamine

(1) Lisaks tegelikult töötatud ajale arvatakse tööaasta hulka:
1) aeg, mil töötaja on ajutiselt töövõimetu;
2) puhkuse aeg, välja arvatud lapsehoolduspuhkuse ja töötaja soovil antud palgata puhkuse aeg;
3) osaliselt tasustatava puhkuse aeg vastavalt käesoleva seaduse §-le 33;
4) töölepingu ebaseadusliku lõpetamise, ebaseaduslikult teenistusest vabastamise või ebaseaduslikult teisele tööle üleviimise tõttu töölt sunnitud puudumise aeg, kui töötaja on tööle ennistatud;
5) muu aeg, mil töötaja on seaduse, muu õigusakti, kollektiiv- või töölepinguga ettenähtud alustel ajutiselt vabastatud tööülesannete täitmisest.

(2) Tööandja otsusega võib tööaasta hulka arvata ka muu aja, mil töötaja on poolte kokkuleppel ajutiselt vabastatud tööülesannete täitmisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Pille jälle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30003 lisas Pille jälle
Aitäh
Aga ma ei saa ikkagi aru...
Kas oleks võimalik kuidagi otsesemalt mu küsimustele vastata?
Sorry, et nii dumba olen

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.