Õhtusöök laeval lähetusrahast?

  • Heiki
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30044 lisas Heiki
Kui sõidan laevaga Stockholmi(välislähetus Norra)ja pilet(bussile+juhile-mitte reisibuss vaid tollis deklareeritav kui kaup)sisaldab õhtu-ja hommikusöögi(dinner,breakfast for cargodriver-sama nagu ka kaubavedude autojuhtidel),siis kas on tööandjal õigus vähendada minu välislähetuse päevaraha suurust sel päeval mil laevaga lähen ja tulen??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • määrus
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30048 lisas määrus
Vastas määrus teemas Õhtusöök laeval lähetusrahast?
Vähendada võib siis kui:
§ 12. Tööandja võib päevaraha määra vähendada kuni 70 protsenti, kui lähetuskohas viibimise ajal tagatakse lähetatule tasuta toitlustamine.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Heiki
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30056 lisas Heiki
Kas sellisel juhul saab vähendada päevaraha 5 päevase lähetuse korral isegi 4 päeval või 2 päeval?Pean silmas seda,et laevasõit algab ühel kuupäeval ja lõpeb teisel?Tallinn-Stockholm ja sama ka tagasi tulles??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30059 lisas hiir
Loogikale tuginedes saab päevatasu vähendada ikka ainult nende päevade eest, millal töötajale tasuta toitlustamine garanteeriti. Nende päevade eest, mil toitlustamist ei olnud, tuleb tasuda ikka täissummas päevaraha.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Heiki
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30091 lisas Heiki
Loogikale tuginedes-kas 1 söögikorraga(hommikusöök või õhtusöök) on tagatud minu toitlustamine selleks päevaks,mil see on,või mitte?!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30098 lisas hiir
Minu teada ei ole seda kuskil määruses kirjas, mitu söögikorda peab olema töötajale tagatud.

Küll aga võib tööandja lähetuse päevatasu vähendada KUNI 70%, mis tähendab, et see, kui palju vähendatakse, on kokkuleppe küsimus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • heiki
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30312 lisas heiki
Kas kui mult võetakse siis mingi protsent päevarahast ära,tähendab,et minuga on kokku lepitud see????

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30313 lisas Sirje
Üldjuhul peaks tööandja Sinule makstava päevaraha osas vormistama käskkirja (korralduse), milles siis on kirjad päevaraha suurus. Minu tööandja teeb tema poolt väljaantud käskkirjad asjaosalistele allkirja vastu teatavaks, kuidas Sinu tööandja seda on korraldanud, ei tea.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.