Töölt lahkumine ja teenitud tulemuspalk

  • Meelis
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30055 lisas Meelis
Selline juhtum seoses töökoha vahetusega. Teavitasin enda eelmist tööandjat 1 kuu ette, et soovin lahkuda ettevõttest ja asuda uude kohta tööle. Uude kohta läksin tööle 1 okt. Kuna olin saanud ettevõttes koolituse ja otsustasin lahkuda 1 a jooksul siis pidin tööandjale hüvitama koolituskulud 3500.- Eelmises töökohas oli lisaks põhipalgale veel tulemuspalk, mida maksti 1 kord kvartalis ja lisaks nov. lõpus pidi veel tulema tulemuspalk eraldi lepingute eest, mida olin teinud kogu aasta vältel. 29 sept. lõppeski tööleping ja tehti lõpparve. Oktoobris (peale töölepingu lõppemist 1 kuu hiljem) laekuski minu kontole tulemuspalk nagu kõigile töötajatele õigeaegselt. Järgmise kuu lõpus (29 nov) pidi uuesti laekuma tulemuspalk teiste lepingute eest, mida olin teinud aasta jooksul, kuid see jäi millegi pärast tulemata. Helistasin ja küsisin, et miks palka ei ole üle kantud? Anti teada, et pank on otsustanud, et ei maksa välja, kui töötaja on firmast lahkunud ja lõpparve juba tehtud.

Mina leian, et palga väljamaksmine ei ole õigustatud kuna mulle maksti juba töölepingu lõpetamisest 1 kuu hiljem osa tulemuspalka välja ja miks ei maksta teist osa välja kui antud lepingute eest tulemuspalga olen õiglaselt välja teeninud ja pank on sellest kasu saanud. Panga poolt töötajale makstav hüvtis ühe lepingu kohta on hinnakirjas välja toodud töötaja tulemuspalga tabelis! Kuna summa on suhteliselt suur (20 000 bruto) ja olen kunagi kuulnud, et firmal ei ole õigust töötaja poolt välja teenitud palka omavoliliselt kinni hoida ja seda enam, et mina olen pangale tasunud kõik nõutud koolituskulud!

Siit küsimus:
Kas nii võib teha? On se seadusega kooskõlas?
Olen sirvinud ka palgaseadust aga ei ole silma jäänud seadust mis võiks mind kaitsta! Ei leia ka ülesse seadust mis kohustaks tööandjat maksma välja palga, mis töötaja on õiglaselt teeninud. Kas keegi oskaks öelda kas selline punkt on olemas ja kus kohas see võiks asuda?

Minu töölepingus ei ole mingisuguseid punkte selle kohta, et pank võib tulemustasu välja maksmata jätta!

Ootan teie arvamust ja viiteid seaduste kohta, mis mind kaitseksid ja viitaksid panga eksimusele!

Meelis

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30058 lisas molly
see,et töötaja on juba lahkunud ja lõpparve kätte saanud ei ole küll põhjus väljateenitud palgast (kogu aasta jooksul tehtud töö eest)ilmajätmiseks.räägi veel tööandjaga ja kui ei toimi pöördu töövaidluskomisjoni.
mina arvan,et nad oleks pidanud selle juba koos lõpparvega sulle välja maksma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • rmp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30060 lisas rmp
Totaalne jamajutt - pank küll valima ei hakka, kellele ülekannet teha ja kellele mitte, nende jaoks on oluline vaid a/a number ja saaja nimi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Maie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30061 lisas Maie
Ta töötas pangas!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • to rmp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30062 lisas to rmp
küsija töötas PANGAS !!!!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • rmp
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30063 lisas rmp

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.