Kuidas vabaneda juhatuse liikme staatusest, kui olen sealt juba tagandatud.

  • Arto
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30159 lisas Arto
mida teha järgmises situatsioonis:
Mina olin ainus juhatuse liige OÜ-s.
Mind tagandati ainuomanike otsusega ja asemele valiti teine inimene. Notaris vormistati asjad ümber õhel paberil.
Kandeotsus jäi aga Äriregistrisse viimata, sest inimene, kes minu asemel juhatuse liikmeks valiti, mõtles ümber ja loobus juhatuse liikme stattusest.
Ettevõte jättis riigilõivu tõendi notarile edastamata ja notarist anti uue juhatuse liikme kätte kõik paberid, sest ta läks ja teatas, et temaga pole tingimustes kokku lepitud ja ta ei soovi, et kandeotsus Äriregistrile saadetakse.

Nüüd on seis endine.
Kuna mina olin enne juhatuse liige ja kandeotsus jäi Äriregistrile viimata, olen ma juhatuse liige edasi. Samas on olemas ainuomanike otsus minu juhatusest väljaarvamise kohta?

Ma ei soovi olla juhatuse liige selles OÜ-s.
Kuidas antud situatsioonis toimida?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ÄRISEADUSTIK
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30160 lisas ÄRISEADUSTIK
§184(7)Juhatuse liige võib juhatusest tagasi astuda mõjuval põhjusel, teatades sellest enda määranud organile, selle võimatuse korral esitades asjakohase avalduse äriregistri pidajale. Vastavalt kohaldatakse võlaõigusseaduse §-s 631 sätestatut.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Arto
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30161 lisas Arto
Jah, just seda lugesin ka mina, kuid mul on just küsimus selles osas, et ainuosanikud on mu juba oma ühehäälse otsusega mind juhatuse liikme staatusest tagandanud, juhatusest välja arvanud! Otsus on olemas, ma ei pea midagi põhjendama.

Kuid uus juhatuse liige ei soovinud enda juhatuse liikmeks nimetamist, siis võttis ta kandeotsuse notarist ära, kuna samal paberil, kus minu nimi paluti äriregstril kustutada, oli ka tema nimi registrisse kandmise kohta.

Kas palun osanikel koostada uue otsuse, milles figureerib vaid minu juhatusest väljaarvamine.
Või mis?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.