ületunnitöö liikuva graafikuga tööl

  • Alvar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30163 lisas Alvar
Kuidas arvestada ületunnitööd liikuva graafiku korral, kus töölepingus on sätestatud, et "töötaja töötab tööandja poolt kehtestatud graafiku alusel või on tööaja kestus 8 tundi päevas ehk 40 tundi nädalas"? Ületunnitöö tasustamist ei ole töölepingus sätestatud. Oktoobris-novembris oli normtunde 176, töötasin mõlemal kuul 193 tundi, kuid ületunde siiani tasustatud pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30170 lisas molly
võibolla on ületundide arvestamisel 3 kuuline periood-küsi tööandjalt

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alvar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30171 lisas Alvar
Firmas puudub üldse töö sisekorra eeskiri. Väidetavalt arvestatakse tööaega iga-aastase perioodi jooksul.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30173 lisas imelik
Tööaja summeeritud arvestus ei tohi ületada 4 kuud va. erandid kus TI. loal võib arvestusperiood olla 6 kuud.

Töölepingus peab see kirjas olema kas on summeeritud tööajaarvestus või mitte!

Kui on n. 4 kuud siis ületunnid(kui on 4 kuu lõikes kokku tekinud) makstakse kinni neljanda kuu järel.
Kui ei ole kirjas siis tuleb iga kuu tagant ületunnid kinnimaksta või võimaldada vaba aega oleneb kuidas on kokkulepitud..

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alvar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30318 lisas Alvar
Töölepingus on sätestatud, et töötaja töötab graafiku alusel või 8 tundi päevas ehk 40 tundi nädalas. Reaalsed tööpäevad on 8.00-19.00 vastavalt graafikule. Tööandja viitab sellele tuginedes, et olen leppinud summaarse tööaja arvestusega. Ma pole sellega nõus.

Hetkel siis seis selline, et tööandja on otsinud tühised põhjused minu vabastamiseks katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu, kuid tõenäoliselt on tegelikuks põhjuseks minu pretensioonid töötasu vale arvestuse suunas.

Koostamisel on minu avaldus töövaidluskomisjonile.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • molly
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30321 lisas molly
sinu lepingus on selgelt öeldud 8 tundi päevas 40 tundi nädalas, kõik mis üle selle on ületunnid.kui tema ütleb et on summaarne tööaja arvestus siis peab see ka töölepingus kirjas olema mitme kuu järel neid ületunde arvstatakse ja nende eest makstakse.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30326 lisas Tsura
Natuke imelik sõnastus töölepingus - minu meelest saab olla tööaeg kas 8-17 või summeeritud arvestus. Samas, kui töögraafik on koostatud, siis võime eeldada, et tegu on ikka tööaja summeeritud arvestusega.
Enne kui töövaidluskomisjoni pöördud, püüa ikka tööandjaga asjad selgeks rääkida. Vähegi mõistlik tööandja püüab vaidlusi ennetada ning kompromissi leida. Esita kirjalik järelepärimine tööaja arvestuse kohta. Eelkõige milline on tööaja summeerimise periood.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alvar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31434 lisas Alvar
Tööandja vastas kirjalikule järelepärimisele katseaja lõpetamisega mitterahuldavate tulemuste tõttu. Väidetavalt siis sobimatute isikuomaduste tõttu. Töövaidluskomisjoni istung toimub 15.02.2007.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31442 lisas Tsura
Sellist tagajärge ma oma kommentaarile küll ei soovinud... sorry.
Mida töövaidluskomisjonis nõuad?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Alvar
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31462 lisas Alvar
Pole vaja vabandada, sellise töötajasse suhtumise juures otsingi parem uue töökoha. Ma nõuan töölt vabastamise aluse formuleeringut (töölepingu lõpetamine töötaja algatusel), oma ületundide tasu ning ühe kuupalga tööturult sunnitud eemalviibimise eest.
Loodan, et mulle antakse piisavalt võimalust komisjonis oma nõuet selgitada. Tänan nõuannete eest!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.