HAIGUSRAHA

  • Margit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30252 lisas Margit
HAIGUSRAHA lisas Margit
Tere!

Vaatasin Haigekassa kodukal haigusrahade arvutamise kohta ja seal on öeldud aluseks võetakse eelneva kalendriaasta sots.maks. Aga kui ma nüüd dets. olen haiguslehel ja esmaspäev viin haiguslehe tööandjale. Kas arvutatakse siis 2005 sots.maksu järgi? See aasta kohe lõppeb või kui nad seal koperdavad, hakkavad kki uuel aastal hoopis seda arvuama? Kusjuures eelmine aasta ma ei käinud peaaegu üldse töö, seega mu haigusrahad on siis suht olematud? Selle asemel, et need 5 päeva mis ma kahjuks haige olne E-R, teeniks ma ca 2000 eeki, saan ma vaid paarsada krooni? Kah ebanormaalne ju? Ja need, kes on saanud kah äsja uue töökoha nt. riigikogus...ja kelle palk on paarkümmend tuhatkrooni kuus, kui eelmine aasta näiteks olid mõne lihtsama tööpeal..saavad sendikopika vaid? Uskumatu, kui eelmise aasta sot.maks selle aluseks võetakse. Aga ega haigu ei hüüa tulles...!

Arvutatakse ju
x summa (ehk aasta sots.maks)/0,33= xxx summa

(xxxsumma)/365=kalendipäevade keskm tulu

see summa korrutatakse, kaua haige olin ja siis veel korrutatakse 0,8 ja siis veel tulumaks võetakse maha!...seega mitte midagi reaalset....

Kas tõesti eelmise aasta sot.maksu põhjal? Kas lihtsalt kuidagi kesk palga järgi ei võeta?


Margit.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30253 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas HAIGUSRAHA
haigusraha ei maksta Sulle mitte sotsiaalmaksu pealt, vaid eelmisel kal.aastal sots. maksuga maksutatud tulude pealt ehk siis 2005.aasta deklareetud tuludelt, millelt on arvestatud sots. maks.
Sinu haigusleht kuulub arvestamisele 2005.a. dekl.-tud tulude alusel, mis jagatakse 365 kp-ga. Haiguslehel esimest päeva ei maksta ja alates teisest päevast 80 % .

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Margit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30258 lisas Margit
Vastas Margit teemas HAIGUSRAHA
Aga eelmine aasta ma olin õpilane veel ja tööl ei käinud. Vaid aastalõpus 1 kuu ja poole kohaga..Seega tulumaksu ma ei saanud tagasi. Tulusid oli healjuhul paartuhat vaid..Ja tulumaksu sain tagasi 0.- Kinnipeetud tulumaks 0.- (Olin osalise tööajaga tööl vaid 1 kuu)
Deklareeritud tulu ca 500.- (on kirjas deklaratsioonil)

Huvitav, palju ma haigusraha saan. 1/10 mu praegusest nädala palgast..Oh õudust!


Mille alusel, mis summast see võetake ei tea küll..

Murelik Margit

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30260 lisas imelik
Vastas imelik teemas HAIGUSRAHA
Kuna sul eelmine aasta(2005) praktiliselt maksustatav tulu puudus siis võtab haigekassa arvestuse aluseks sinu praeguse põhipalga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30269 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas HAIGUSRAHA
Ei, praegust põhipalka arvestamisel arvesse ei võeta.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30275 lisas imelik
Vastas imelik teemas HAIGUSRAHA
arvesse võetakse küll

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Margit
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30279 lisas Margit
Vastas Margit teemas HAIGUSRAHA
Kas siis viimase kuu palk? Kas võetakse siis või ei ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30281 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas HAIGUSRAHA
Kui sinu palk on praegu suurem kui 3000 krooni, siis ei võeta arvesse. Haigekassa maksab 3000/30*haiguspäevade arv.
Kõik konkreetselt kirjas www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/tvharvutamine/

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ...
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30284 lisas ...
Vastas ... teemas HAIGUSRAHA
TÄNAN!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.