kui tahan esitada lahkumisavalduse

  • kullake24
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30264 lisas kullake24
....lugu selline, olen tähtajatu töölepinguga katse ajaga tööl, katseaeg praegu veel kehtib, olen haiguslehel 27nda kuupäevani, kui tahan esitada lahkumisavalduse 28-ndast, ja graafiku järgi peaks 30 olema minu tööpäev, kas mul on õigus enam siis tööle mitte minna, või pean ?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30266 lisas Tsura
Kui esitad lahkumisavalduse 28ndal detsembril, siis etteteatamistähtaeg kolm kalendripäeva hakkab jooksma 29ndast - seega 31. detsember viimane tööpäev.
Samas ei keela sul keegi lahkumisavaldust esitada kohe praegu haiguslehe ajal. Lihtsalt juba praegu teatad ette, et 28ndal soovid töölepingut lõpetada

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kullake24
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30323 lisas kullake24
Vastas kullake24 teemas kui tahan esitada lahkumisavalduse
....kas ma sain õigesti eru, et kui esitan haiguslehel olles nüüd lehe, et 28-ndast, siis ma rohkem oma nägu näitama ei pea?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30325 lisas Tsura
Jah, said õigesti aru. Esitad töövõimetuse ajal avalduse, et soovid töölepingu lõpetada x kuupäevast. Üldreegel on selline, et see päev, mille avaldusse kirjutasid töölepingu lõpetamise päevaks, peaks olema viimane tööpäev. Kui see on veel töövõimetuse päev, siis loomulikult rohkem tööle minema ei peagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kullake24
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30379 lisas Kullake24
Vastas Kullake24 teemas kui tahan esitada lahkumisavalduse
et siis peaksid panema avalusse lahkumise kuupeävaks viimase haiguslehe päeva, 27 dets?

Kuidas on õige lahkumisavalduse vorm?Ja kuna saab kätte tööraamatu, kui avalduse esitan?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30398 lisas Tsura
Ei pea. Sa kirjutad avalduse töölepingu lõpetamiseks kasvõi hommepäev. Tähtaeg hakkab jooksma ülehomsest. Järelikult 22.12. on päev, mil tööandja peab sinuga töölepingu lõpetama. Korrektsuse mõttes võid avaldusse kirjutada, et hetkel oled haiguslehel. Tööraamatule lähed järele siis, kui haigusleht lõpeb.
Avaldus. Soovin lõpetada töölepingu omal soovil, TLS §79 lg 1 alusel. Nimi, allkiri ja avalduse kirjutamise kuupäev.
Tööandja oskab kalendripäevi ise lugeda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.