tööpäevade vaheline puhkeaeg

  • Mina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30300 lisas Mina
Tere!

Minu tööl kehib tööaja summeritud arvestuse kord. Ja vahepeal tööpäevade vaheline puhkeaeg kestab ainult 9 tundi (näiteks kell 23.00 lõpetan, järgmine tööpäev algab kell 8.00).

Töö- ja puhkeaja seadus räägib, et...

§ 20. Tööpäevade ja töövahetuste vaheline puhkeaeg
(1) Tööpäevade ja töövahetuste vahelise puhkeaja kestus on vähemalt 11 järjestikust tundi.
(...)
(3) Käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust võib teha erandeid tööaja summeeritud arvestuse korral kollektiivlepingu, seaduse või muu õigusaktiga.

Küsimus on selles, et millise seaduse või õigusaktiga minu tööandja võib teha erandeid? Kolliktiivlepingut meil ei ole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30310 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas tööpäevade vaheline puhkeaeg
Kas tegu on töölepinguseaduse või avaliku teenistuse seaduse alusel toimiva töösuhtega. Kui töölepinguseaduse alusel, siis sellist õigusakti vist ei ole... mis ametiga tegemist? Üks kahtlane võimalus võib olla see, et tööandja on koostanud tööajakava terveks aastaks ning kooskõlastanud selle tööinspektoriga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30363 lisas Mina
Vastas Mina teemas tööpäevade vaheline puhkeaeg
Töötan konsultandina (24h) ühes finantsasutuses. Tööajakava terveks aastaks - see ei ole võimalik. Graafik koostatakse igakuiselt. Aidake mind!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Kaie
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30377 lisas Kaie
Vastas Kaie teemas tööpäevade vaheline puhkeaeg
Töö- ja puhkeajaseaduse § 15. Igapäevase tööaja kestus summeeritud tööaja arvestuse korral: (1) Summeeritud tööaja arvestuse korral võib vahetus kesta kuni 12 tundi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30399 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas tööpäevade vaheline puhkeaeg
Alustame sellest, et finantskonsultandi vahetus EI VÕI kesta 24 tundi. Sellist graafikut tööinspektor vaevalt kinnitanud on, kui teil just kollektiivlepingus selline võimalus kirjas ei ole.
Töö- ja puhkeaja seadus
§ 15. Igapäevase tööaja kestus summeeritud tööaja arvestuse korral
(1) Summeeritud tööaja arvestuse korral võib vahetus kesta kuni 12 tundi.
(3) Tööandja asukoha (elukoha) tööinspektori nõusolekul võib kohaldada käesoleva paragrahvi lõikes 1 sätestatust suurema töötundide arvuga vahetust kuni 24 tundi tingimusel, et töötajale antakse kompenseeriv puhkeaeg, järgmistele töötajatele:
1) valve- ja turvatöötajad;
2) tervishoiu- ja hoolekandetöötajad;
3) päästeteenistujad;
4) töötajad, kelle suhtes on selline võimalus ette nähtud kollektiivlepinguga.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Mina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30403 lisas Mina
Vastas Mina teemas tööpäevade vaheline puhkeaeg
Ma mõtlesin seda, et MEIE FORMA töötab 24t ööpäevas, meil on õhtused ja öised vahetused ka! Aga probleem on selles, et puhkeaeg on väga tihti vähem, kui 11t. Seadus ju räägib et vähemalt 11t peaks olema... Küsimus - kas 9t on seaduslik? Ja kui mitte, kellele ma saan pöörduda. Oma tööandjaga ma ei taha rääkida, et seadus on nende poolt rikutud.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30419 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas tööpäevade vaheline puhkeaeg
9 tundi puhkeaega vahetuste vahel ei ole seaduslik. Pöörduda võib teie ettevõtte töinspektori poole. Mina isiklikult ei soovita kolmandale isikule kaebama minna vaid eelkõige pöörduda ettevõtte töökeskkonnavoliniku või töökeskkonnanõukogu liikme poole. Nemad on kohustatud sinu mure ära kuulama ja meetmed kasutusele võtma.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • ulvi muldma
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 5 kuud tagasi #31285 lisas ulvi muldma
Vastas ulvi muldma teemas tööpäevade vaheline puhkeaeg
Soovin teada saada.Kui summeeritud tööaja arvestusega kestab tööaeg 12,5 tundi ja selle sees on 2*20 minutit ja 1*30 minutit ette nähtud pausid siis kas 30 minutine paus arvestatakse maha tööpäeva pikkusest või mitte. Mis aeg läheb kirja tegelikult tööpäeva pikkusena. Ja kus oleks võimalik selle kohta infot saada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.