rasedus

  • sussi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30362 lisas sussi
rasedus lisas sussi
Kes oskab aidata, kui töötan tootmis ettevõttes ja plaan on laps muretseda aga seoses sellega peab ju ettevõte mulle kergemat tööd leidma kuid siiani tean ,et kes on rasedusest teatanud on kohe koju saadetud nn haiguslehele.Kui lähen kohe haiguslehele kas see mõjutab siis minu emapalka. Ja mille järgi siis seda haigusraha arvestatake(Seda raha pole ju palga kõrval ollagi).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • imelik
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30365 lisas imelik
Vastas imelik teemas rasedus
2006 aasta kohe lõppemas kui jääte lapsehoolduspuhkusele 2007 jooksul siis arvestatakse vanemahüvitis 2006 aasta sots.maksuga maksustatud tulude alusel seega ei kaota te midagi.

Sama ka nn. haiguslehega(kui töötajal pole kergemat tööd pakkuda) ja sünnitushüvitisega aastal 2007, need arvestatakse samuti 2006 aasta alusel.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • tundja
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30366 lisas tundja
Vastas tundja teemas rasedus
väike täiendus, rase saadetakse nn haiguslehele juhul, kui tööandjal ei ole teile kergemat tööd pakkuda, sellest oletan et ettevottel on rasked töötingimused nii, et kui te otsustasite last muretseda siis on müistlikum haiguslehel olla , kuid sel juhul haiguslehel olemise periood makstakse 80 % ulatuses, emapalka see ei mõjuta

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sussi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30461 lisas sussi
Vastas sussi teemas rasedus
Tere jälle aga kui jään seoses rasedusega haiguslehele kuna ettevõttel ei ole võimalik kergemat tööd pakkuda kas siis peab ka ettevõte omalt poolt midagi maksma ega siis mina ei ole süüdi ,et neil ei ole midagi lihtsamat pakkuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30463 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas rasedus
Ettevõte sel juhul lisatasu ei maksa. Haiguslehel oleku aja eest maksab haigushüvitist haigekassa. Natuke küüniline väita, et ettevõte peaks juurde maksma, kui lihtsamat tööd pakkuda pole. Juba see on tööandja jaoks kaotus, et kogemustega töötaja lapsehoolduspuhkusele jääb.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sussi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30465 lisas sussi
Vastas sussi teemas rasedus
Küsimus järgmine kui lapse sünd on planeeritud u sept-okt 2007 siis millal peaksin välja võtma oma puhkuse ja kui pikalt on mul üldse puhkust saada.tööl olen selles firmas alates 01,08,2005

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30470 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas rasedus
Oktoober 2007??? Oled sa üldse kindel, et last ootad?
Oota natuke oma puhkuse planeerimisega - nii jaanuari keskpaigani. Selleks ajaks peaks arst enam-vähem ütlema, mil raseduspuhkusele lähed. Enne raseduspuhkust võid välja võtta kogu kasutamata puhkuse. Jaanuarikuus puhkusegraafiku koostamise ajal "broneeri" omale puhkuse aeg juulis-augustis. Kõige paremini saab sind aidata sinu personalispetsialist. Pöördu tema poole. Mida varem sinu tööandja teada saab, et last ootad, seda paremini saab ta oma tööd organiseerida. Edu sulle!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • sussi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30473 lisas sussi
Vastas sussi teemas rasedus
Tere aitähh vastuste eest, tahtsin täpsustada, et veel ei ootagi last esimeses kirjas ju mainisin et plaaneerime alles. Ja plaan on selline ete laps sünniks sept-okt 2007.Aga tänud ikkagi.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.