Puhkusetasust kiire!!!!

  • Tiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30389 lisas Tiina
Vastas Tiina teemas Puhkusetasust kiire!!!!
Teate , kui ettevõtes töötab ligi 300 töötajat ja iga töötaja jääb ilma 152 kroonist,(mis teie arust on väike raha) no andke andeks.Tegemist pole ainult kolme päevaga (lpsepelt) vaid ka põhipuhkusest.Loomulikult ma pöördun raamatupidaja poole ,kes ei oska välja arvestada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30390 lisas hiir
Vastas hiir teemas Puhkusetasust kiire!!!!
Ma usun, et Sirje mitte ei väitnud, et 152.- väike raha on ja et tühja sellest, et seda ei makstud, vaid viitab sellele, et enda arvestusmeetodite juures tuleb arvestada, et 3 päeva puhkusest moodustab 152 krooni ja ülejäänu saab ainult korrutada keskmise päevatasuga.

Ka maksustamise juures tuleb arvesse võtta näiteks seda, et kui said novembrikuu töötasu detsembris kätte ja nüüd detsembris puhkusetasu, siis näiteks tulumaksuvaba miinimumi ei tohi maksude arvestamisel enne maha lahutada jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tiina
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30392 lisas Tiina
Vastas Tiina teemas Puhkusetasust kiire!!!!
Ei saanud hästi aru, mis moodi ei tohi maha lahutada?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • hiir
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30393 lisas hiir
Vastas hiir teemas Puhkusetasust kiire!!!!
Olen kindel, et sinu palgaarvestaja oskaks seda sulle väga ilusti seletada - ja kui konkreetsed numbrid olemas, on seda ka palju lihtsam teha kui siin foorumis. Aga ma proovin siiski:

Kui oled välja arvutanud oma põhipuhkuse päevade eest saadava puhkustasu (brutosumma) ning lapsepuhkuse kolme päeva tasu (198 krooni), siis netosumma saamiseks pead leidma maksud: põhipuhkusest lahutad maha 0,6% (töötuskindlustus) ning saadud summast omakorda lahutad maha 23% (tulumaks). Lapsepuhkuse summast lahutad maha ainult 23%. Saadud summad liidad omavahel.

Tavaliselt aga (töötasust) maksude maha arvamisel lahutatakse brutosummast maha töötuskindlustus, seejärel tulumaksu leidmiseks veel tulumaksuvaba miinimum 2000 krooni ning saadud summa korrutatakse 23% ja saadakse tulumaks.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30396 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas Puhkusetasust kiire!!!!
Tiina, miks kardad oma palgaarvestaja poole pöörduda, aga siin foorumis kahelda kõikide kompetentsuses ei karda? See on SINU TÖÖTASU, mis peab sulle selge ja läbinähtav olema. Ainult palgaarvestaja saab sulle täpselt öelda, miks sinu puhkusetasu just selline on. Kõik ülaltoodud kommentaarid absoluutselt õiged ja õiglased. Äkki sul on kohtutäituri poolt kinnipidamine määratud! Meie ju ilma konkreetseid arve nägemata ei saa sind 100%aidata ning väita, et palgaarvestaja eksis.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.