teine töötuskindlustushüvitus ühe kalendriaasta jooksul.

  • mih
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30414 lisas mih
Ma olin märtsist kuni 25.oktoobrini töötu ja pool aastat sain töötuskindlustushüvitist koondamise eest.
26.oktoobrist läksin tööle ja nüüd on olukord selline, et pean töölt lahkuma TLS § 82 alusel (palka ei maksta).
kas mul on õigus töötuskindlustushüvitisele?
kas töölepingu lõpetamise põhjusest oleneb ka makstava töötuskindlustushüvitise suurus või määr? tean, et arvestus toimub makstud töötuskindlustusmaksu alusel. kuid kas siin on vahet, kas tööleping on lõpetatud katseaja ebarahuldavate tulemuste tõttu, või on tööandja rikkunud töölepinguseadust?

seda ma TI kodukalt välja ei lugenud.
Palun aidake, kes teab.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30415 lisas Tsura
Töötukassa kodulehel on palju infot. seal on võimalik ka teabenõue esitada, millele vastatakse päris kiiresti.
www.tootukassa.ee

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mih
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30421 lisas mih
aitäh, leidsin info.
mul pole õigust töötuskindlustushüvitisele.

Kindlustusstaaži hakatakse uuesti arvestama pärast iga töötuskindlustushüvitise maksmise juhtumit. See tähendab, et iga järgmine kord tekib õigus töötuskindlustushüvitisele, kui inimene on pärast viimast töötuks olemise aega töötanud ja kindlustusmakseid tasunud jällegi vähemalt 12 kuud.

Erand tehakse kindlustatule, kes jääb uuesti tööta 12 kuu jooksul viimasest töötuna arvele võtmise päevast arvates. Kui ta ei saanud eelmisel töötuse perioodil hüvitisi maksimaalselt võimaliku aja vältel, makstakse talle nüüd töötuskindlustushüvitisi kuni seaduses sätestatud päevade arvu täitumiseni.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.