lahkumisavaldus puhkuse ajal, kui puhkusele ei saa

  • mih
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30423 lisas mih
tööandja ei maksa palka. 13 päeva on üle läinud ja täna teatas tööandja, et raha pole.

mul on lepingus kirjas, et töötajale võimaldatakse igal aastal tasulist jõulupuhkust ajavahemikul 20.12-01.01

kuid mu tööleping on tähtajaline 26.10-31.01.2007

Kas ma võin esitada praegu 21.12 lahkumisavalduse TLS §82 alusel viie päevase etteteatamisega, st lõpetada leping alates 26.12.06
puhkama mind ei lasta.

kuidas mul on õigus toimida.
Töölepingu soovin igal juhul lõpetada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mih
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30424 lisas mih
küsimuse mõte oli selles, et kuna mul on lepingu järgi õigus tasulisele jõulupuhkusele, siis kas ma või esitada avalduse puhkuse ajal st homme ja enam tööle mitte minna, sest palka ei maksta nagunii ja lepingu järgi võin puhata.

tööandja sõnade järgi mul puhkust pole.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30443 lisas Tsura
Kui sul on praegu juba lepingu järgi teist päeva puhkus, siis kas käid tööl edasi? Mina ei soovitaks praegu puhkusele minna, vaid töötada 26ndani. Endal pärast lihtsam, kui peaks töövaidluseks minema. Kui lähed puhkusele, võib tööandja hakata väitma, et sul on tööluus jne.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mih
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30457 lisas mih
ma töötasin täna. töölepingu lõpetamise soov on alates 26.12 Tööandja ei tahtnud mu avaldust vastu võtta, aga siis võttis ja andis allkirjastatult tagasi. Ütles, et niimoodi ma seda lepingut ei lõpeta...
27.12 lähen tööraamatu järele.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30460 lisas Tsura
Kui tööandja ei soovi töölepingut §82 alusel lõpetada, siis peaks ta sulle kirjalikult ka vastama ning põhjendama, miks ei aktsepteeri sellist töölepingu lõpetamise alust.
Kas 26.12. on Teie ettevõttes puhkepäev? 27.12 lähed oma tööraamatule järele, samal päeval peaksid ka lõpparve saama. Üldiselt on nii, et kui tööandja ei soovi sel alusel töölepingut lõpetada, siis peaks ta selle vaidlustama töövaidluskomisjonis või kohtus. Või püüdma sinuga kokkuleppele jõuda.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mih
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30464 lisas mih
ta teab, mis põhjusel ma soovin lepingu lõpetada, tema ju ei maksa palka ja ta teatas, et ma ei saa mingit raha sest raha ei ole. ma ei ole saanud palka novembrikuu eest ja nüüd juba detsembrikuu ka peale tulnud, lõpparvet ma ei saa. ta kinnitas seda.

ma ütlesin tööandjale, et minust ei saa ka kõige halvemas situatsioonis vaenlast, ma soovin vaid oma palka saada. ja kasutan siin oma õigust lõpetada tööleping just selle paragrahvi alusel.

Kuidas ta minuga lepingu lõpetab, pole mul aimugi. Minu arust ta ei saagi meie lepingut muul viisil lõpetada, sest muud alust ei ole. poolte kokkuleppest on asi kaugel, kuna mul on saamata jäänud palga nõue.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 7 kuud tagasi #30471 lisas Tsura
Loomulikult ei annulleeri poolte kokkulepe sinu palganõuet. §82 puhul tekib konflikt eelkõige 2 keskmise kuupalga hüvitise osas. Kui soovid rohkem raha saada, siis eeldatavasti tuleb see sul läbi töövaidluskomisjoni välja nõuda. Kui soovid saamatajäänud palka ja lõpparvet kätte saada, siis püüa veelkord tööandjaga rääkida. Äkki ta on nõus ilma töövaidluseta sulle 27.12. kõik summad välja maksma ning lõpetate poolte kokkuleppel? Tööandja näeb, et saab väiksemate kulutustega hakkama ning nõustub sulle kõik välja maksma.
Sinu jaoks on oht see, et kui ettevõttel tõesti raha pole, siis käid mööda töövaidluskomisjone, kohtutäitureid jne, aeg läheb, aga raha ei saa ikka kätte.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • mih
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30481 lisas mih
Aitäh, Tsura, et kaasa mõtled...
Loomulikult ei soovi ma migit vaidlust ja lisaraha, vaid kiiret lahendust kokkuleppe näol ja väljateenitud palka.
üks võimlaus on see, et tööandja pakub palga eest mulle mingit muud hüvitust. kolleegile pakkus ta palga katteks läptopi ja mobiiltelefoni. kui aus olla, siis mina seda staffi ei vaja.
tean, et maksuamet on ettevõtte pangakonto arestinud ja krediidiinfos on veel 400 000 eeku maksuvõlga üleval. iga sent, mis kontole laekub, neelab maksuamet ära.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30484 lisas Tsura
No mõni aasta tagasi oli tõesti osa palgast võimalik maksta loonuspalgana. Nüüd ütleb palgaseadus üheselt:
§6. Palga arvutamine ja maksmine rahas
(1) Töötajale arvutatakse ja makstakse palka rahas.

Nii et kui ettevõtte majanduslik seis stabiliseerub, on sinu kolleegil kolme aasta jooksul õigus oma saamatajäänud palka rahas välja nõuda ning staff tagastada.

Ehk leiad ka sina peale raha muid hüviseid, mida oled hetkel nõus raha vastu vahetama (mida niikuinii ei ole).

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • kevin
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30723 lisas kevin
uskumatuid inimesi on olemas. kui mul palgapäevaks palka ei tuleks siis ma järgmine päev tööle enam ei läheks. pealegi kui ei maksa palka siis peaks tal mingi viivis kohe jooksma veel hakkama ju.
ja kui lepingus on et saad puhkust ja veel tasulist siis mis mõttes ei lasta? siis ise lähed lihtsalt ju.
kas teed siis tööd tõesti tasuta vabatahtlikult vä??

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.