vallandamine?

  • minaise
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30678 lisas minaise
vallandamine? lisas minaise
olen 6 kuud tööl olnud,alguses sõlmiti minuga töövõtuleping,töölepingut ma pole saanud siiamaani,vaid mulle on öeldud,et seda on pikendatud,kuigi mina pole kuskile allkirja pannud,ega ühtegi lepingut näinud!
olen kuulnud,et katseaeg on kuni 4 kuud,ja kui peale seda tähtajalist töölepingut ei sõlmita siis see muutub automaatselt tähtajatuks lepinguks?
minu küsimus on aga selles,et ma töötan koos teise inimesega,ja nüüd tahetakse mind lahti lasta,ja võetakse uus inimene tööle,aga need tööd on nüüd erinevad. ja mulle pakutakse uuesti tööd sealkohas paarikuupärast... ma ei usu,et ma sinna enam tagasi lähen.
mina ise pole ühtegi viga seal teinu,kõik on alati korrektne olnud ja nad mainisid,et leping lõpetatakse kuna neil on vähe tööd pakkuda.
kuidas seda võtta? kas peale puhkuse raha(ei ole pukusel olnud selle aja jooksul) peaksid nad mulle 2 kuu keskmise palga kombenisatsiooni ka maksma? või võivad nad nüüd lepingut kuidagi muuta ja teha selle tähtajaliseks lepinguks,et sel päeval meie leping saabki läbi? ja mulle pole kirjalikult ette teatatud ka,ainult suuliselt paar nädalat,kas see ka loeb?

ette tänades!

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30682 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas vallandamine?
Kui tööd ei ole pakkuda, tuleks sind koondada. Samas, kui töötajal ei ole töölepingut, võib tööandja tõepoolest sõlmida tagantjärele tähtajalise töölepingu (töömahu ajutise suurenemise tõttu)ning kuna töötajal lepingut ei ole, siis saab päris raske olema tõendada, mis lepinguga esialgselt tegu oli.
Kui sind koondatakse, siis tuleb sulle kirjalikult ette teatada (2 kuud) ning töölepingu lõpetamisel hüvitis kahe kuu keskmise kuupalga ulatuses. Kui tööleping lõpetatakse tähtaja saabumisel, siis ei ole mingit hüvitist õigust saada, peale kasutama puhkuse kompensatsiooni loomulikult.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • minaise
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30683 lisas minaise
Vastas minaise teemas vallandamine?
Aga ma ise ei ole ühelegi töölepingule alla kirjutanud? kas see ei muuda midagi?
kas pole mitte,et kui mind katseajal ei saadetud minema,et siis tööleping automaatselt läheb tähtajatuks lepinguks?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30685 lisas merle
Vastas merle teemas vallandamine?
Selleks, et aru saada, mis üldse toimub, küsiks mõned lisaküsimused:
1. Mis töö tarvis sinuga töövõtuleping sõlmiti?
2. Milliseks perioodiks see leping sõlmiti?

Töövõtulepingu ja töölepingu vahe on selles, et töövõtuleping on ärisuhe (kus on kaks võrdset poolt), tööleping sõlmitakse tööandja ja töötaja vahel.

Kui tööandja ei sõlmi töötajaga töölpeingut, siis töötaja töölelubamine võrdub töölepingu sõlmimisega ja seda saab tõestada.
Sinuga, nagu ma välja loen, on sõlmitud töövõtuleping. Mis ajaks ja millistel tingimustel, st mida sinul, kui töövõtjal teha tuli?

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • minaise
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30686 lisas minaise
Vastas minaise teemas vallandamine?
Olen ühes külalistemajas toateenija,ja ma pean tube koristama,vastavat kellaaega ei ole määratud,nüüd küll on suuliselt mainitud ka seda,mis on ka täidetud,aga see vast ei loe.
ning töövõtuleping sõlmiti juunist augusti lõpuni 2006, kuid olen siiani tööl ja nüüd 1.veebruarist tahetakse mind lahti lasta.. või n.ö lepingut lõpetada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30688 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas vallandamine?
Siin ei saa küll töövõtulepingu alusel töötamisest juttugi olla, vaid ikka töölepingu alusel töötamisest.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • merle
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30689 lisas merle
Vastas merle teemas vallandamine?
Lisaks Sirje kommentaarile:
Siin tekitab küsimusi ka tähtajaline tööleping.

TLS § 27. Töölepingu tähtaeg

(1) Tööleping sõlmitakse:
1) määramata ajaks;
2) määratud ajaks kas lepingutähtaja kalendaarse kindlaksmääramisega või töö lõppemisega, kuid mitte kauemaks kui viieks aastaks.

(2) Määratud ajaks võib töölepingu sõlmida:
1) teatud töö tegemise ajaks;
2) ajutiselt äraoleva töötaja asendamiseks;
3) tööde mahu ajutisel suurenemisel;
4) hooajatööde tegemiseks;
5) kui töölepingus nähakse töötajale ette erisoodustused (väljaõpe tööandja kulul, tööandja loobumine töölepingu lõpetamisest töötaja koondamise tõttu jms.);

Töölepingu puhul on katseaeg ammu möödas, ka ei tohi tööandja töötajat lihtsalt vallandada. Selleks peab kindel alus olema- paberil.

Ma soovitan sul paluda abi TI juristilt, kui te tööandjaga seaduslikku, mõlemale poolele sobivat kokkulepet ei saavuta. Vastasel juhul pole tegu kokkuleppega.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.