puuduj22gid

  • yltsi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30767 lisas yltsi
puuduj22gid lisas yltsi
kas [lemusel on 6igus v6tta palgast maha puuduj22gid, n2itamata, millal ja kuidas on need tekkinud...
kas mina ei peaks siis oma allkirjaga kinnitama, et olen n6us, et minu palgast nii ja nii palju maha arvatakse...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30770 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas puuduj22gid
Kas töötajalt saab nõuda varalist vastutust?
2006-10-17 Postimees

Taivo Ruus
vandeadvokaat, advokaadibüroo Ruus, Koch & Vabamets


Tahan tööle asuda müüjana, kuid mu tulevane tööandja nõuab, et võtaksin töölepinguga endale ka varalise vastutuse (näiteks vargustega tekitatud kahjude katteks). Kas pean sellega nõustuma? Kas sissenõutaval summal on ka mingid piirid?


Tulenevalt eraõiguses kehtivast üldisest lepinguvabaduse põhimõttest on nii töötajal kui tööandjal põhimõtteliselt vabadus otsustada, kellega ja millistel tingimustel töölepingut sõlmida. Seega, kuni teie vahel veel töösuhet tekkinud ei ole, võib tööandja tõesti keelduda teiega lepingu sõlmimisest, kui te ei soovi vastu võtta tema pakutud tingimusi.

Ehkki varalise vastutuse lepingu sõlmimine on töötajale vabatahtlik ja teda ei või selleks sundida, ei satuta seadusega vastuollu, kui varalise vastutuse leping on üheks tööleasumise tingimuseks ning töö iseloom ei välista sellise lepingu sõlmimist.

Kui te ei nõustu varalise vastutuse lepingut sõlmima, ei ole tööandja kohustatud teiega töösuhet looma. Kui teil aga õnnestub sõlmida tööleping ilma varalise vastutuseta, siis ei saa tööandja teid hiljem kohustada seda kohustust võtma.

Ehkki töötaja võib keelduda varalise vastutuse lepingust, ei vabasta sellise lepingu puudumine töötajat täiesti varalisest vastutusest tööandja ees. Kui kahju tekib töötajal lasuvate kohustuste rikkumise tagajärjel või on töötaja süüdi kahju tekitamises, vastutab ta oma ühe keskmise kuupalga ulatuses.

Ka täielikku varalist vastutust saab teatud juhtudel kohaldada ilma vastava lepingu olemasoluta, näiteks kui töötaja tekitab kahju kuriteoga, ebakainena või tahtlikult.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30771 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas puuduj22gid
Olenemata sellest, et igal töötajal on piiratud materiaalne vastutus (ühe kuupalga ulatuses), ei tohi puudujäägi summat ilma töötaja kirjaliku nõusolekuta palgast maha arvestada.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • yltsi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30772 lisas yltsi
Vastas yltsi teemas puuduj22gid
ytleme et selline varakindlustuse leping on tehtud...kuid t66andja v6tab palgast maha mingi summa, millest ma ise teadlik ei ole ja ta v2idab et need puuduj22gid on tekkinued just minu t66loleku ajal ja ta ei t6esta seda millegagi...kas selline k2itumine on siis 6ige...seega v6iks iga t66andja ju iga kuu k6igilt maha v6tta talle meeldiva summa, v2ites, et sellised puuduj22gid on tekkinud ja kuna mul on varalise vastutuse leping tehtud, ei j22gi mul muud yle kui lihtsalt n6us olla ...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • yltsi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30776 lisas yltsi
Vastas yltsi teemas puuduj22gid
kas selle kohta muidu kusagil mingi sealdus kaa on, mida ma v6iksin t;;andjale n2idata, isegi kui ta v3tab mul maha raha...ilma minu allkirjata

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Tsura
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30784 lisas Tsura
Vastas Tsura teemas puuduj22gid
Palgaseadus
§36. Kinnipidamised palgast

(2) Tööandja võib töötaja palgast kinni pidada tööandjale tähtajaks tagastamata avansse, töötajale arvutusvea tõttu liigselt makstud summasid ja töötaja eelneval kirjalikul nõusolekul töötaja poolt tööandjale tekitatud kahju hüvitamise summasid.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • .
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30793 lisas .
Vastas . teemas puuduj22gid
Aga igal juhul peab puudujääk olema tõestatud, kust sa muidu tead, et üldse on puudujääk, mingi dokument peab ju olema selle aluseks. Näiteks inventuur. Ja lisaks peab olema tööandja võimeline tõestama, et sina selle puudujäägi tekitasid, ja ilma sinu nõusolekuta ei või seda mingil juhul palgast kinni pidada, seda on võimalik nõuda läbi kohtu.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • Sirje
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30794 lisas Sirje
Vastas Sirje teemas puuduj22gid
Töötajate varaline vastutus on tänaseni reguleeritud Eesti NSV töökoodeksi 9. peatükis. Selle kohaselt saame rääkida kahte liiki vastutusest: piiratud materiaalne vastutus ja täielik materiaalne vastutus. Lisaks eristatakse individuaalset materiaalset vastutust ja kollektiivset materiaalset vastutust.
Puudujääk peab olema kindlasti tõestatud.Üldjuhul on selleks inventuuri tulemused, mitte aga ülemuse arvamus.

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.

  • yltsi
  • Teema autor
  • Külastaja
  • Külastaja
17 aastat 6 kuud tagasi #30844 lisas yltsi
Vastas yltsi teemas puuduj22gid
suured tänud vastajatele...

Palun Sisene või Loo konto vestlusega liitumiseks.